بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل رسانه: رسانه‌های بیگانه تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند

علیرضا داوودی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با دو رویکرد اقتصادی و احساسی تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند، اظهار کرد:تأکید بر بهم ریختگی اقتصادی و نابسمانی های اجتماعی دو کلید واژه‌ای است که رسانه‌های بیگانه استفاده می کنند.

1399/04/13
|
09:07

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد رسانه‌های بیگانه با دکتر علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا داوودی با اشاره به سرفصل‌هایی که رسانه‌های بیگانه در هفته گذشته به آن پرداختند، اظهار کرد: بخشی از تمرکز رسانه‌های بیگانه مرتبط با سیاست خارجی ایران علی الخصوص ارتباط ایران با برجام و شرایط کشور در برابر آمریکا بود.

وی درباره بخش دیگر اقدامات رسانه‌های بیگانه فارسی زبان اظهار کرد: این رسانه‌ها در چند هفته گذشته تلاش داشته‌اند اتفاقات در آمریکا را یک امر عادی و البته قابل انتقاد به ایران نشان دهند. چهره خاصی که آمریکا و اروپا از خودشان در ذهن مخاطبین ایجاد کرده‌اند در اتفاقات آمریکا کاملاً به هم خورده است.

این کارشناس مسائل رسانه افزود: رسانه‌های بیگانه تلاش دارند این فضای بر هم ریخته ، نباید در اروپا و آمریکا باشد و حتماً باید در داخل نیز قرار بگیرد و به همین جهت سرتیتر برنامه‌های خود را مرتبط با به اعتراضات در ایران اختصاص می‌دهند هر چند هنوز نتوانسته اند به مرحله آشوب و میدانی و خیابانی برسانند اما تلاش دارند نشان دهند ایران در آستانه انفجار قرار دارد. کارکرد این عبارت‌ها امروز در اروپا و آمریکا قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با دو رویکرد اقتصادی و احساسی تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند، اظهار کرد: تأکید بر بهم ریختگی اقتصادی و نابسمانی های اجتماعی دو کلید واژه‌ای است که رسانه‌های بیگانه به صورت جدی در پیوند با رسانه‌های غیر فارسی زبان استفاده می‌کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی