بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی ستادمبارزه باقاچاق: با کددستوری #7777*4* از اصالت لوازم‌خانگی مطلع شوید

دهقانی‌نیا به سامانه گارانتی اشاره و اظهارکرد: این سامانه گلوگاهی برای مصرف کننده به شمار می رود تا اصالت کالای لوازم خانگی را از طریق کُد دستوری #7777*4* بسنجد.

1399/04/18
|
09:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «باسخنگویان» در خصوص حمیدرضا دهقانی‌نیا مدیرکل نظارت بر سامانه ها و سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حمیدرضا دهقانی‌نیا با بیان اینکه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای افق 1400 هشت موضوع راهبردی، 29 راهبرد و 97 اقدام اساسی را برنامه‌ریزی کرده، گفت: امسال چند سامانه را با همکاری دستگاه ها، هم در حوزه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و هم در حوزه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید خواهیم کرد.

وی به سامانه گارانتی اشاره و اظهار کرد: این سامانه گلوگاهی برای مصرف کننده به شمار می رود تا اصالت کالای لوازم خانگی که بابت آن پول زیادی پرداخت می کند را از طریق کُد دستوری ستاره 4 ستاره 7777 مربع بسنجد. مصرف کننده از این طریق می تواند متوجه شود به عنوان مثال ماشین لباسشویی که خریداری کرده مشمول گارانتی است و در حقیقت کالا اصالت دارد.

وی به سامانه هایی که در سال جاری در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رونمایی می شوند اشاره کرد و گفت: یکپارچه سازی هایی در حوزه اسناد حمل و نقل و تبادل این اسناد بر اساس دوربین الکترونیکی صورت می پذیرد که این مهم جزو راهبردهای ستاد در سال جاری است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره اقدامات پیش رو توضیح داد و اظهار کرد: رونمایی از سامانه رهگیری دخانیات از دیگر اقدامات مهم ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. در این سامانه بازرسی در محل عرضه می تواند از اصالت و نحوه تأمین و توزیع کالا مطلع شود و اقدام مقتضی را انجام دهد. همچنین این امکان برای مصرف کننده نیز مهیا می شود تا بتواند اصالت کالا را مورد بررسی قرار دهد. این سامانه در شش ماه نخست سالجاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه خوشه های تبادل اطلاعات وزارتخانه ها بر اساس سند ابلاغی دولت الکترونیک در حال تکمیل شدن است، گفت: در این راستا یکپارچه سازی اسناد در سازمان های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد. بر این اساس اگر حاملی، کالای قاچاق را در مسیر جاده‌ ای حمل و نقل می کند، ضابط قضایی چه نیروی انتظامی و چه وزارت اطلاعات از روی شماره پلاک خودرو می تواند این امر را متوجه شود.

وی از رونمایی از سامانه بازرسی در سازمان حمایت سخن گفت و بیان کرد: سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی، سامانه گارانتی و سامانه های حوزه راهداری، گارانتی و حمل و نقل عمومی تعدادی دیگر از این سامانه ها هستند که رونمایی شده و یا می شوند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی