بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: اعمال نفوذ در بودجه‌ریزی و توزیع اعتبارات در مجالس گذشته، دلیل رد اعتبارنامه تاجگردون است

علی کریمی فیروزجایی بیان کرد: دلیل اصلی عدم رای به اعتبارنامه نماینده مردم گچساران، مربوط به نوع عملکرد وی در دوران نمایندگی بوده است زیرا وی در توزیع بودجه‌ها و اعتبارات در زمان ریاست کمیسیون بودجه در دوره‌های قبل، اعمال نفوذ می‌کرد.

1399/04/19
|
09:46

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص عدم رای نمایندگان مجلس به اعتبارنامه غلام رضا تاجگردون نمایند مردم گچساران با علی کریمی فیروزجایی دبیر هیئت رئیسه مجلس یازدهم به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی کریمی فیروزجایی با بیان اینکه طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، مجلس به اعتبار همه منتخبان رای می‌دهد، گفت: بر اساس ساز و کار مجلس، یک یا چند نماینده می‌توانند بر اعتبارنامه افراد دیگر اعتراض بزنند و در این فرآیند 9 نفر از نمایندگان مجلس به منتخب مردم گچساران اعتراض کردند.

وی افزود: پس از انجام فرآیند قانونی درباره اعتبارنامه نماینده مردم گچساران، نمایندگان به اعتبارنامه غلام رضا تاجگردون رای ندانند. این بدان معنا است که مردم گچساران همانند چند شهر دیگر تا سال 1400 نماینده ندارند هر چند طبق قانون یکی از نمایندگان استان هم‌جوار می‌تواند نماینده معین این شهر نیز باشد.

دبیر هیئت رئیسه مجلس یازدهم درباره دلایل رد اعتبارنامه غلام رضا تاجگردون عنوان کرد: دلایل اصلی درباره عدم رای به اعتبارنامه نماینده مردم گچساران، مربوط به نوع عملکرد وی در دوران نمایندگی بوده است. تاجگردون در دوره‌های قبل نمایندگی، رئیس کمیسیون بودجه بود، در زمینه توزیع بودجه‌ها و اعتبارات اعمال نفوذ می‌کرد که البته آقای تاجگردون تکذیب کرد و مدعی شد بخش زیادی از این حرف‌ها یا کذب است، یا بزرگ نمایی شده و بخشی از آن اقدامات در راستای ایفای نمایندگی وی بوده است.

وی درباره کمیت آرای نمایندگان در خصوص اعتبارنامه نماینده مردم گچساران گفت: با 128 رای مخالف و 102 رای موافق، اعتبار نامه آقای تاجگردون توسط نمایندگان تائید نشد.

کریمی فیروزجایی در پاسخ به این سؤال که آیا ادعاهای مطرح شده درباره عملکرد نماینده مردم گچساران و سوء استفاده‌هایی که صورت گرفته، باعث تشکیل پرونده قضایی می‌شود، اظهار کرد: پرونده قضایی در این زمینه تشکیل نمی‌شود و بر اساس آئین نامه داخلی مجلس، رد اعتبارنامه به معنای معرفی به دستگاه قضا نیست.

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رای مجلس در حقیقت به این است که آقای تاجگردون را برای نمایندگی مجلس صالح نمی‌داند اما به این معنا نیست که وی در هیچ سمتی در کشور فعالیت نکند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی