بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دور زدن تحریمها با "خیز گردشگری" در قرارداد تهران-پکن

محمدرضا دشتی اردکانی گفت: بیش از 80میلیون جمعیت ایران و یک میلیارد جمعیت چین است و این فرصت مناسبی برای ایران بوده تا بتوانیم به توسعه گردشگری کمک و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران را دور بزنیم.

1399/05/08
|
13:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص گردشگری بخش مهم در سند همکاری 25 ساله ایران و چین با دکتر محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدرضا دشتی با بیان اینکه قرارداد 25 ساله ایران و چین دارای 9 بند است، گفت: این قرارداد به کشور چین ارسال شده است تا به صورت تفاهم نامه بین دو کشور امضا شود. بند دوم این قرارداد در رابطه با گسترش همکاری های گردشگری صحبت شده است. همچنین در بند چهارم این قرارداد همکاری های گردشگری، علمی و آکادمیک، فناوری و رد و بدل تجارب در کنار نیروی آموزش انسانی به منظور ریشه کن کردن فقر و بهبود وضعیت معیشت مردم در مناطق کمتر توسعه یافته مورد تأکید قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به جمعیت دو کشور تصریح کرد: بیش از 80 میلیون جمعیت ایران و یک میلیارد جمعیت چین است و این فرصت مناسبی برای ایران است تا بتوانیم به توسعه گردشگری کمک کنیم و برای این مهم باید دولت پای کار باشد و در این صورت می توانیم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران را مدیریت کنیم.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس از همکاری و نشست های این فراکسیون با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت و بیان کرد: راهکارهایی که باید در حین کرونا و پس از آن انجام شود، در این نشست ها مورد بررسی قرار می گیرد و در این راستا باید سند چشم انداز مناسبی تهیه شود.

وی افزود: فراکسیون گردشگری به دنبال این است از این حوزه برای کشور اشتغال زایی و درآمدزایی استفاده کند و با هماهنگی هایی که با وزارت خانه مربوطه داریم، مشکلات فعالین این صنعت را پیگیری و رفع کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی