بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: بی عملی مسئولین در حوزه فضای مجازی غیر قابل پذیرش است

زهره الهیان بی عملی مسئولین در حوزه فضای مجازی را غیر قابل پذیرش عنوان کرد و گفت: از طریق فضای مجازی ذهن سازی و ادارک سازی کاذب صورت می‌گیرد و اذهان مردم دچار تشویش، یاس و بی اعتمادی می‌شود.

1399/06/04
|
10:52
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص ضرورت سیاست گذاری و حفاظت از مردم در فضای مجازی با دکتر زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

زهره الهیان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هیئت دولت و تأکیدات ایشان بر توجه به فضای مجازی گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار عدم رضایت خودشان را نسبت به اقدامات صورت گرفته به صورت شفاف اعلام کردند.

وی، فضای مجازی را یک موضوع کلیدی دانست و عنوان کرد: از طریق فضای مجازی ذهن سازی و ادارک سازی کاذب صورت می‌گیرد و اذهان مردم دچار تشویش، یاس و بی اعتمادی می‌شود و نظام را مورد خدشه قرار می‌دهند و در این میان حقوق ملت ایران در حال پایمال شدن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تصریح بر اینکه مسئولین متوجه تضییع حقوق ملت ایران نیستند، اظهار کرد: شاهد هستیم در فضای مجازی، گروه‌های تروریستی نیروهایشان را ساماندهی کرده و اقدام به عضو گیری می‌کنند؛ یعنی مشخصاً امنیت که یکی از حقوق اساسی ملت ایران است، دچار خدشه شده است.

وی همچنین از اشاعه فساد در فضای مجازی گفت و بیان کرد: فضای مجازی از جمله اینستاگرام تبدیل به محلی برای حضور نوجوانان کنجکاو شده است به خصوص اینکه امروز به بهانه آموزش آنلاین در دوران کرونا، گوشی هوشمند در دست آن‌ها قرار دارد و در این بین ممکن است به کانال‌های مستهجن سری‌ بزنند که عملاً فکر و ذهن بچه‌ها را تخریب می‌کند و این عزیزان دچار مشکلات روحی و روانی خواهند شد.

زهره الهیان بی عملی مسئولین در حوزه فضای مجازی را غیر قابل پذیرش عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ابلاغیه‌ای سوی رهبر معظم انقلاب، در رابطه با شبکه ملی اطلاعات صادر شد و در این زمینه شورای عالی فضای مجازی باید پیگیری‌های لازم را می‌کرد.

وی افزود: اجزای شبکه ملی اطلاعات در کنار هم قرار نگرفته است اما مجلس این مهم را رصد می‌کند و یکی از وزرایی که در شرف استیضاح است، جناب جهرمی است زیرا ایشان اهتمام جدی را در این حوزه‌ها ندارد. متأسفانه وزیر ارتباطات درکی از خطرات وضع موجود ندارد و این موضوع می‌تواند آسیب‌های جدی را برای مردم داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار کرد: مجلس در آینده‌ای نزدیک، طرح‌هایی نیز ارائه خواهد داد زیرا موضوع فضای مجازی به اندازه‌ای اهمیت دارد که پیشنهاد کمیسیون ویژه فضای مجازی توسط مجلس ارائه شده است.

وی با ابراز تأسف از عدم حمایت از ظرفیت‌های موجود تولید داخل در حوزه شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها، تصریح کرد: در این زمینه هم مشکل مدیریتی و هم مشکل دانشی و تخصصی داریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی