بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: اولویت کمیسیون فرهنگی مجلس پس از خانواده، فضای مجازی است

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی گفت: در کمیسیون فرهنگی پس از موضوع خانواده و تعالی آن، خانواده در اولویت دوم قرار دارد.

1399/06/06
|
10:36
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص بررسی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت با حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی با بیان اینکه رهبر انقلاب چهار نکته را در حوزه‌های مختلف در دیدار با اعضای هیئت دولت مورد تأکید و توجه قرار دادند، گفت: نکته نخست در حوزه مباحث اقتصادی است و با توجه به اینکه رئیس جمهور در ابتدای کار گفته بود 100 روزه مشکلات را حل خواهد کرد، رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با هیئت دولت اشاره کردند که تا پایان کار، سه 100 روز و یک 65 روز وقت دارید.

وی به مباحث اقتصادی که در دیدار هیئت دولت با رهبر انقلاب مطرح شد اشاره و عنوان کرد: واردات بی رویه به ویژه برای کالاهای لوکس مورد انتقاد رهبر انقلاب قرار گرفت. البته در این زمینه دولت موظف است مانع این اتفاق باشد، اما در هر صورت مردم نیز باید از استفاده این کالاها خودداری کنند و زیرساخت این کار نیز فرهنگی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به وعده‌های عمل نکرده دولت اشاره و اظهار کرد: دولت و تمام مسئولین باید به وعده‌های خود عمل کنند و به گونه‌ای نباشد که وقتی فیلم وعده‌های آن‌ها به مردم نشان داده شد، شرمنده شوند.

وی با تأکید بر اینکه مجلس باید پای کار باشد، عنوان کرد: رهبر انقلاب فرمودند مجلس پای کار آمده است اما دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که دولت آینده را بدهکار کند.

این نماینده مجلس به موضوع فضای مجازی که در دیدار رهبر انقلاب با اعضای دولت مطرح شد، اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند فضای مجازی را خارج از کشور مدیریت می‌کنند و مسئولین باید مدیریت آن را در دست بگیرند. شاید گفته شود امکان مدیریت وجود ندارد اما نظام جمهوری اسلامی نشان داده است که نشد، ندارد. نمونه این موفقیت را در کرونا دیدیم.

وی تأکید کرد: باید به سمت فضای اینترنت ملی حرکت کنیم که رهبر معظم انقلاب از دیرباز بر راه‌اندازی آن تأکید کردند و مجلس قطعاً در این مسیر به دولت کمک خواهد کرد. در کمیسیون فرهنگی نیز پس از موضوع خانواده و تعالی آن، خانواده در اولویت دوم قرار دارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی