بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: عدم دسترسی بیش از سه میلیون دانش‌آموز به لوازم آموزش از راه دور

زاهدی درباره وضعیت دانش آموزان برای بهره‌وری از آموزش مجازی گفت: بیش از سه میلیون دانش آموز در ایران دسترسی به لپ تاپ و موبایل هوشمند ندارند تا از طریق سیستم شاد بتوانند آموزش ببینند.

1399/06/13
|
12:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص مسئله عدالت آموزشی در دیدار تصویری مدیران آموزش و پرورش با رهبر معظم انقلاب اسلامی با دکتر محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدمهدی زاهدی به عدالت آموزشی اشاره و اظهار کرد: عدالت آموزشی وجوه مختلفی دارد؛ کیفیت آموزش یکی از وجوه است زیرا کیفیت باید به اندازه‌ای باشد که مدارس دولتی بتوانند سرآمد در بین همه مدارس باشند و نباید پول حرف اول را در تعیین کیفیت مدارس بزند.

وی از ضرورت رعایت عدالت آموزشی در حوزه کنکور گفت و بیان کرد: اگر عدالت آموزشی در این زمینه رعایت نشود، پول حرف اول را می‌زند و باید شرایطی به وجود بیاید که همه دانش آموزان بتوانند در کنکور با یک شرایط مساوی شرکت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آموزش از راه دور و فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: عدالت آموزشی ایجاب می‌کند همه دانش آموزان را تحت پوشش آموزش از طریق فضای مجازی و راه دور قرار دهیم.

وی درباره وضعیت دانش آموزان برای بهره‌وری از آموزش مجازی توضیح داد و عنوان کرد: بیش از سه میلیون دانش آموز در ایران دسترسی به لپ تاپ و همچنین موبایل هوشمند ندارند تا از طریق سیستم شاد بتوانند آموزش ببینند.

زاهدی افزود: در بسیاری از روستاها دسترسی به اینترنت پر سرعت وجود ندارد هر چند وزارت ارتباطات قول داده است، اینترنت پر سرعت را تا پایان شهریور به همه نقاط اضافه کند که امیدوار هستیم این اتفاق بیافتد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی