بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل بین الملل: سیاست‌های یک جانبه گرایانه آمریکا، باعث انزوای این کشور شده است

محمدرضا فرقانی بیان کرد: امروز دولت آمریکا با سیاست‌های یک جانبه گرایانه خود، باعث انزوای خود شده است و تلاش‌هایی که توسط دولت آمریکا علیه جامعه جهانی صورت می‌گیرد، با شکست روبرو شده است.

1399/07/03
|
14:36
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص نگاهی به بازتاب سخنرانی تصویری رئیس جمهور آمریکا در مجمع سازمان ملل با دکتر محمدرضا فرقانی کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدرضا فرقانی با اشاره به سیاست‌های غلط و ناشیانه دولت آمریکا گفت: این سیاست‌ها باعث انزوای دیپلماتیک این کشور در سطح بین‌المللی شده است و به همین جهت آمریکا در چنین شرایطی مجبور است، با دروغ‌پردازی، کاستی‌های خود را رفع کنند.

وی با اشاره به اتهامات دولت آمریکا علیه ایران، بیان کرد: اقدامات آمریکا در فعال‌سازی مکانیزم ماشه با جواب منفی همه جهان روبرو شد و آمریکا حتی نتوانست موافقت یک دولت را نیز اخذ کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل به سخنرانی ترامپ اشاره و بیان کرد: سخنرانی ترامپ از روی ناراحتی و عصبانیت بیش از حد صورت گرفته است و متنی که برای وی نگارش شده بود، کاملا غیر حرفه‌ای بود. با این سخنرانی در حقیقت آمریکا به انزوای خود بیش از پیش افزود و اظهارات سخنگوی کاخ سفید نیز تلاشی مزبوحانه برای رفع و رجوع گاف‌های رئیس جمهور آمریکا است.

وی به سخنان برخی از روسای جمهور کشورهای دیگر در خصوص ضرورت چند جانبه گرایی اشاره و بیان کرد: سیاست‌های یک جانبه‌گرایی دولت آمریکا مخصوصا ترامپ، باعث ایجاد تنفر نسبت سیاست‌های آمریکا در سطح بین‌المللی شده است. این سیاست‌های یک جانبه گرایانه آمریکا باعث شده است حتی کشورهای اروپایی و غربی متحد آمریکا نیز توجهی به این سیاست نکنند و از آن کنار بروند.

فرقانی بیان کرد: امروز دولت آمریکا با سیاست‌های یک جانبه گرایانه خود، باعث انزوای خود شده است و تلاش‌هایی که توسط دولت آمریکا علیه جامعه جهانی صورت می‌گیرد، با شکست روبرو شده است و هر کدام از این طرح‌ها به بن‌بست رسیده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی