بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیركل روابط عمومی وزارت جهاد كشاورزی: 290 هزار تن نهاده‌های دامی در «سامانه بازارگاه» بارگذاری شده است

سرافرازی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: 290 هزار تن نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده است و این نهاده ها برای 40 روز پرورش جوجه گوشتی در نظر گرفته شده است.

1399/08/06
|
09:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش «باسخنگویان» در خصوص فعالیت ها و اقدامات وزارت جهاد کشاورزی با دکتر سرافرازی، مدیر کل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرافرازی با اشاره به نشست هم اندیشی روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها در خصوص آخرین وضعیت سامانه بازارگاه و تولید نهاده های دامی، گفت: 290 هزار تن در سامانه بازارگاه بارگذاری شده است و این نهاده ها برای 40 روز پرورش جوجه گوشتی در نظر گرفته شده است. نهاده اضافی برای بیش از 40 روز اختصاص داده نخواهد شد و پس از این مدت، جوجه باید به کشتارگاه فرستاده شود.

وی به دغدغه های ایجاد شده برای مردم و مسئولین در خصوص صید فانوس ماهیان اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات زیست محیطی که در پی صد این گونه از ماهیان ایجاد می شود، یک کارگروه علمی و فنی تشکیل شد و توافق شد ممنوعیت دو ساله ای برای صید این گونه از ماهیان برقرار شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی از نتایج چهارمین سرشماری رسمی عشایر کوچنده و نخستین سرشماری ثبتی مبنایی این عزیزان خبر داد و بیان کرد: از این اقدام همزمان با روز ملی آمار و برنامه ریزی رونمایی شد. بر اساس سرشماری صورت گرفته، جمعیت عشایر کشور یک میلیون و 108 هزار و 640 نفر در قالب 246 هزار و 45 خانوار است که 0.1.4 جمعیت کشور را تشکیل می دهند. این عزیزان 29 درصد دام سبک کشور را در اختیار دارند.

وی به پنبه اشاره کرد و گفت: سطح زیر کشت پنبه در کشور به 98 هزار و 800 هکتار رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است. پیش بینی می شود امسال 270 هزار تن از مزارع پنبه برداشت شود که پس از تصویه و فرآوری در کارخانجات، این میزان در کشور مصرف خواهد شد و این آمار نشان از خوداتکایی 68 درصدی پنبه در کشور در سال جاری است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی