بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل غرب آسیا ارتش عراق ،سوریه همکاری‌های خوبی با یکدیگر جهت مبارزه با داعش دارند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به همکاری خوبی که بین ارتش عراق،‌ سوریه و نیروهای مقاومت جهت مبارزه با تروریست های تکفیری داعش وجود دارد، گفت: متاسفانه ارتش ایالات متحده آمریکا در جریان پیشرفت این همکاری‌ها مانع تراشی می‌کند.

1396/03/22
|
15:00

حسین آجرلو، در مصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه ارتش سوریه در چند وقت اخیر در مبارزه با داعش در جبهه‌های مختلف به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کرده است، افزود: در مناطق مرزی عراق همچنین در شرق استان رقه،‌ استان تدمر و همچنین دمشق، ‌ارتش سوریه به پیشرفت های خوبی در مبارزه با داعش دست پیدا کرده و مناطق زیادی از کنترل داعش خارج کرده‌اند.

وی همچنین به عملیات نیروهای کرد سوریه با حمایت آمریکا دررقه اشاره کرد و ادامه داد: ارتش عراق و سوریه و همچنین نیروهای مقاومت تحت عنوان حشدالشعبی همکاری‌های خوبی با یکدیگر دارند، اما ارتش ایالات متحده در این ارتباط مانع تراشی می‌کند چنانکه در مدت اخیر مشاهده کردیم که سه بار نیروهای ارتش سوریه در مرزعراق را مورد حمله قرار داده است.

این کارشناس مسائل شرق آسیا با اشاره به برگزاری چهار نشست آستانه در پایتخت قزاقستان گفت: آقای پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنان خود اخیرا بار دیگر اعلام کرده که مذاکرات آستانه موفق بوده و شاید یکی از علت‌های پیشرفت‌ اخیر ارتش سوریه در مبارزه با تروریست‌ها نشست آستانه و تصمیماتی است که در آن اتخاذ شده است.

آجرلو با بیان اینکه نقش نیروهای خارجی در بحران سوریه بسیار تاثیرگذار است،‌ ادامه داد: باید دید که در راستای این پیشرفت‌ها، عربستان و آمریکا که مخالف دولت سوریه هستند و از تروریست‌های تکفیری به شکل‌های مختلف حمایت می‌کنند، چه سیاستی را در پیش می‌گیرند ولی آنچه که مهم است این است که در حال حاضر ارتش سوریه در مبارزه با داعش به پیشروی‌های خوبی دست پیدا کرده است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی