بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل سیاسی و رسانه: دلسرد کردن مردم از انتخابات محور فعالیت رسانه‌های بیگانه است

البرزی زیر سؤال بردن انتخابات را مهم‌ترین محور فعالیت رسانه‌های بیگانه عنوان کرد و گفت: این رسانه‌ها می خواهند القا کنند که انتخابات اثری در فرآیند کشور ندارد.

1400/01/15
|
10:29
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد رسانه‌های معاند در انتخابات پیش روی با دکتر هادی البرزی، کارشناس مسائل سیاسی و رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

البرزی زیر سؤال بردن انتخابات و دلسرد کردن مردم از اهمیت آن را مهم‌ترین محور فعالیت رسانه‌های بیگانه عنوان کرد و گفت: این رسانه‌ها به طور مستقیم تلاش می‌کنند القا کنند انتخابات اثری در فرآیند کشور ندارد و تفاوتی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور شود.

وی تولید اخبار ناامیدکننده را یکی دیگر از راهبردهای رسانه‌های بیگانه دانست و اظهار کرد: درحالی‌که سه ماه به انتخابات باقی مانده است، ناامید کردن مردم مهم‌ترین راهبرد رسانه‌های دشمنان به ویژه رسانه‌های فارسی زبان است و در این راستا حجم اخبار ناامیدکننده آن‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی و رسانه از تلاش رسانه‌های بیگانه برای اعتبارزدایی از خدمات نظام جمهوری اسلامی خبر داد و بیان کرد: این رسانه‌ها معمولاً یک دو گانه مشارکت یا عدم مشارکت را در قالب‌های مختلف روی آنتن خود می‌برند. آن‌ها تلاش می‌کنند با ایجاد کمپین‌های ساختگی و موضوعات دیگر برگزاری انتخابات را زیر سؤال ببرند.

وی با بیان اینکه در تمام برنامه‌هایی که در رسانه‌های بیگانه در این ماه‌ها تولید می‌شود، پیوست انتخاباتی دارد، عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در این دو تا سه ماه تا برگزاری انتخابات در دستور کار دارند، تحت تأثیر قرار دادن مشارکت مردم در انتخابات است. در این راستا گزاره‌هایی مانند تحریم انتخابات را مطرح می‌کنند.

البرزی افزود: یکی از مباحثی که رسانه‌های بیگانه روی آن تمرکز می‌کنند، موضوع مهندسی انتخابات است. این رسانه‌ها قصد دارند میزان اثرگذاری انتخابات در آینده کشور را بی تأثیر قلمداد کنند و در این راستا نامزدهای انتخابات را زیر سؤال می‌برند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه فرآیند انتخابات در ایران حدود دو ماه زمان می‌برد، گفت: این رسانه‌ها تا جایی که می‌توانند روی مشارکت انتخابات اثر می‌گذارند و اگر نتوانند تحریم انتخابات را رقم بزنند، تلاش می‌کنند از تعداد مشارکت کنندگان از رای دادن کاهش پیدا کند.

وی افزود: رسانه‌های بیگانه برای اثرگذاری روی انتخابات اقدامات دستگاه‌ها و نظام را زیر سؤال می‌برند و از همه موضوعات یک نگاه انتخاباتی استخراج کنند تا بر میزان مشارکت اثر منفی بگذارند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی