بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا: کار مطالعاتی برای شناخت میزان اثرگذاری داروها در درمان کرونا انجام شده است

قانعی بیان کرد: کار جدی مطالعاتی در داخل ایران برای شناخت اثرگذاری داروها در درمان کرونا شروع شده است زیرا ممکن است شرکت هایی داروسازی برای تبلیغ داروی خود فشار بیاورند و تقاضایی را برای مصرف دارو در بیماری کرونا القا کنند.

1400/01/15
|
11:17
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو روند کارآزمایی داروهای ضد کرونا در کشور با دکتر مصطفی قانعی، رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مصطفی قانعی با اشاره به برگزاری جلسات کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در سه شنبه هر هفته گفت: در این جلسات تمام متخصصین آخرین داروهایی که در این حوزه تجویز شده است را بررسی می کنند و پس از آن، یک پروتکل واحد را برای کشور تدوین می کنند.

وی افزود: کار جدی مطالعاتی در داخل ایران برای شناخت اثرگذاری داروها در درمان کرونا شروع شده است زیرا ممکن است شرکت هایی داروسازی برای تبلیغ داروی خود فشار بیاورند و تقاضایی را برای مصرف دارو در بیماری کرونا القا کنند.

رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اعلام اینکه یکی از مواردی که به طور جدی روی آن کار شد، داروهای ضد ویروسی بودند، اظهار کرد: کار جدی که در این حوزه انجام شد، مشخص کرد برخی از داروها که برای آنفولانزا استفاده می شد کارایی ندارند و به همین جهت از دور خارج شد.

وی درباره دلایل اهمیت این مطالعات گفت: ضمن تشخیص و یافتن داروی مناسب برای درمان کرونا، با توجه به اینکه هیچ‌کدام از داروها بی عارضه نیستند، این مطالعات سبب خواهد داروها را بی مورد مصرف نکنیم.

قانعی تأکید کرد: بسیاری از داروهایی که برای درمان کرونا اثربخش نیستند، هزینه های زیادی دارند و به همین جهت باید در این زمینه دقت زیادی کنیم و هزینه های واقعی را برای واکسن انجام دهیم زیرا اثربخشی حقیقی دارند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی