بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

تحلیلگر و پژوهشگر حوزه رسانه: ایجاد بدبینی نسبت به انتخابات، هدف اصلی رسانه‌های بیگانه است

البرزی ایجاد بدبینی نسبت به آینده و نتیجه انتخابات را شیوه رسانه‌های فارسی زبان بیگانه دانست.

1400/01/16
|
09:16
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد خانه انتخاباتی با دکتر هادی البرزی، تحلیلگر و پژوهشگر حوزه رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

هادی البرزی با اشاره به راهبرد رسانه های بیگانه فارسی زبان درباره انتخابات پیش روی کشور گفت: مهم‌ترین اقدامی که این رسانه ها در دستور کار خود قرار داده اند، نشان دادن چهره نا امید کننده از آینده کشور است. در همین راستا حجم اخبار نا امید کننده و یاس آلود در این رسانه ها بیشتر شده است و در تهدیدات خود، دلسرد کردن مردم از انتخابات آینده را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی به تکنیک های رسانه های بیگانه اشاره و بیان کرد: برچسب زنی به چهره هایی که برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده اند، یک روش و تکنیک این رسانه است. به عنوان مثال یکی از موضوعاتی این رسانه ها مورد بحث قرار داده‌اند، نامزد نظامی و غیر نظامی است.

تحلیلگر و پژوهشگر حوزه رسانه ایجاد بدبینی نسبت به آینده و نتیجه انتخابات را شیوه رسانه های فارسی زبان بیگانه دانست و عنوان کرد: آن ‌ها تلاش دارند این موضوع را القاء کنند که هرکسی رئیس جمهور شود، تفاوتی در شرایط مردم ندارد تا به این شکل یک بن بست برای آینده کشور ترسیم کنند.

البرزی با اشاره به جوسازی رسانه های بیگانه در خصوص نامزدهایی که سابقه نظامی دارند عنوان کرد: رسانه های آن سوی مرزها تلاش دارند چهره ای خشن از این نامزدها نشان دادند تا به هدف غایی خود یعنی کاهش مشارکت در انتخابات برسند. برخی از رسانه های بیگانه اساساً تحریم انتخابات را مطرح کرده‌اند و برخی دیگر شرکت در انتخابات را به صورت مشروط بیان کرده ‌اند.

وی تصریح کرد: همه این رسانه در راستای ایجاد چهره نا امیدی در مردم و همچنین ایجاد ناهماهنگی شناختی تلاش می کنند. در حقیقت رسانه های بیگانه قصد دارند یک اغتشاش ذهنی در مخاطب نسبت به خود انتخابات ایجاد کنند که افزایش حجم اخبار منفی درباره همه اتفاقات از جمله کرونا از این جمله است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی