بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل بین الملل: یک مقام آمریکایی به دست داشتن رژیم صهیونیستی در حادثه کشتی ایرانی اعتراف کرد

محمد قادری با اشاره به ادعای مقام آمریکایی در نیویورک تایمز مبنی بر دست داشتن رژیم صهیونیستی در حادثه کشتی ایرانی گفت: این اعتراف در شرایط مذاکرات برجامی برای این است که نشان دهند رژیم صهیونیستی در منطقه دست برتر را دارد.

1400/01/19
|
10:33
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص حادثه برای شناور ایرانی در دریای سرخ و واکنش پنتاگون با محمد قادری کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد قادری در خصوص جزئیات حادثه برای شناور ایرانی توضیح داد و گفت: کشتی تجاری ساویز سه شنبه 6 صبح در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی دچار حادثه شده است. بر اثر انفجاری که در بدنه این کشتی رخ داده است، حفره‌ای در ساویز ایجاد شده است.

وی با اشاره به فضاسازی رسانه‌ای که در منطقه در این خصوص صورت گرفته است، اظهار کرد: با وجود آنکه مانند گذشته به صورت رسمی کسی مسئولیت این حادثه را قبول نکرده است اما رسانه‌های منطقه درباره عوامل احتمالی آن اظهار نظر کرده ‌اند.

این کارشناس مسائل بین الملل حادثه کشتی ساویز را چندین مورد مشابه در ماه‌ها و سال‌های اخیر عنوان کرد و افزود: طبیعتاً این مسئله اثرات و تبعاتی را مترتب خواهد بود و بدیهی است کسانی که این حوادث را ایجاد می‌کنند باید منتظر تبعات آن باشند.

وی به واکنش سخنگوی پنتاگون اشاره و بیان کرد: سخنگوی پنتاگون هر گونه دخالت و مسئولیت نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه در این حادثه را رد کرده است. این واکنش ایالات متحده آمریکا را از این حادثه مبری می‌کند اما حقیقت آن است که این اتفاق نمی‌تواند بدون اطلاع آن‌‌ها انجام شده باشد.

قادری افزود: نیویورک تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد، تلاویو، آمریکا را از حمله به کشتی ساویز مطلع کرده بود و حتی قرار بود این اتفاق زودتر رقم بزند اما به دلیل آنکه یک ناو آمریکایی در نزدیکی این کشتی حضور داشته است، در این امر تأخیر افتاده است. بنابراین طبق موارد قبلی، متهم اصلی ماجرا رژیم صهیونیستی است.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره دلیل اذعان مقام آمریکایی به اطلاع رسانی حمله به کشتی ایرانی توسط رژیم صهیونیستی به آمریکا گفت: به نظر می‌رسد این اقدام با توجه به مذاکراتی که در جریان است نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با همراهی آمریکا قصد دارد نشان دهد دست برتر در منطقه در اختیار این رژیم است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی