بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس: صدای واحدی در ستاد ملی مقابله با کرونا نیست

مرتضی خاتمی با اشاره به نبود یک صدای واحد در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وزن وزارت بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا باید غالب باشد و نظرات این وزارت خانه در اولویت قرار بگیرد زیرا نگاه وزارت بهداشت تخصصی است.

1400/01/19
|
11:29
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اعلام نظر معاون وزیر بهداشت درباره رفتار متفاوت برخی از اعضای ستاد مقابله با کرونا در شرایط قرمز شدن کشور با دکتر مرتضی خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مرتضی خاتمی با بیان اینکه پیش‌بینی کارشناسان بهداشت و درمان این بود که در صورت آزاد گذاشتن سفرهای نوروزی مجدداً شاهد اوج گرفتن کرونا خواهیم بود اما متأسفانه مردم و سایر گروه‌های اجتماعی چنین پیش‌بینی نداشتند، اظهار کرد: آنچه از ناحیه وزارت بهداشت و مسئولین مرتبط مطرح شد، فراگیر شدن کرونای انگلیسی در کشور است.

وی افزود: سرعت چرخش و ضریب نفوذ و همچنین سر بیماری در نوع انگلیسی خیلی سریع است و همه این موارد قابل پیش‌بینی بود که با سفر رفتن مردم و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی رخ دهد. قبل از عید به یکباره از نارنجی به زرد تبدیل شد و بلیط‌های اتوبوس و قطار فروخته شد و متأسفانه خیلی‌ها به سفر رفتند، درحالی‌که وزارت بهداشت در این باره هشدار داده بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روند روی به رشد بیماری را انفجاری توصیف کرد و افزود: آتش کرونای انگلیسی شعله ور شده است و به همین جهت توصیه اکید می‌کنیم مجدد شرایط را به قبل که اصول بهداشتی رعایت می‌شد بازگردانیم.

وی توصیه کرد: مردم عزیز تا جایی که امکان دارد در منزل بمانند و در هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنیم. در تجمعات به هیچ عنوان حضور پیدا نکنیم و حتماً فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود. شرایط اصلاً خوب نیست و احتمالاً به زودی ممکن است بیمارستان‌ها ظرفیت پذیرش بیمار نداشته باشند. شرایط به گونه‌ای است که پذیرش بیماران غیر اورژانسی و سرطانی لغو شده است تا بتوانیم پذیرش بیماران کرونایی باشیم.

خاتمی با اشاره به نبود یک صدای واحد در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وزن وزارت بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا باید غالب باشد و نظرات این وزارت خانه در اولویت قرار بگیرد زیرا نگاه وزارت بهداشت تخصصی است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی