بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك تحلیلگر حوزه رسانه در رادیو گفت‌وگو: ایجاد اغتشاش فکری در آستانه انتخابات از اهداف رسانه‌های معاند

البرزی درباره اهداف رسانه های بیگانه و معاند از فضاسازی علیه انتخابات ایران تصریح کرد: ایجاد اغتشاش فکری و اعتبارزدایی از شورای نگهبان در اخبار آن‌ها به وضوح دیده می شود.

1400/02/29
|
11:08
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش رصد خانه انتخاباتی در خصوص انتخابت 1400 با دکتر هادی البرزی تحلیلگر حوزه رسانه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

هادی البرزی با بیان اینکه مهم‌ ترین موضوعی که در حال حاضر در فضای رسانه در حال پیگیری است، بررسی صلاحیت ها به جهت زیر سؤال بردن شورای نگهبان است، گفت: این رسانه ها با هدف اثرگذاری منفی روی انتخابات پیش روی ریاست جمهوری این کار را انجام می دهند.

وی از تلاش رسانه های بیگانه و معاند برای بی فایده نشان دادن شرکت در انتخابات از چند ماه قبل گفت و عنوان کرد: القای یک فضای نا امیدی در انتخابات محور فعالیت این رسانه ها بود اما بعد از اینکه تعداد ثبت نام های کاندیداها گرم شد، دستور کار خود را دوگانه سازی در انتخابات قرار دادند تا روی مشارکت در انتخابات تأثیر بگذارند.

این تحلیلگر حوزه رسانه درباره اهداف رسانه های بیگانه و معاند از فضاسازی علیه انتخابات ایران تصریح کرد: ایجاد اغتشاش فکری در ذهن مخاطب و اعتبارزدایی از نهادهای قانونی کشور همچون شورای نگهبان در اخبار و گزارش های اخیر آن ‌ها به وضوح دیده می شود.

وی افزود: در کنار این اقدامات، رسانه های معاند موضوعات دیگری را محور فعالیت خود قرار داده‌ اند تا مخاطب را دچار نگرانی کنند و این کار را با انتشار گسترده اخبار نا امیدکننده انجام می دهند. به طور کلی موضوع مشارکت در انتخابات و برچسب زدن نامزدهایی که اعلام آمادگی کرده اند، در دستور کار رسانه های معاند قرار گرفته است.

البرزی از تلاش رسانه های بیگانه برای ناکارآمد نشان دادن نامزدهای انتخاباتی گفت و عنوان کرد: تا پیش از اعلام صلاحیت ها این موضوع مورد توجه رسانه های بیگانه قرار گرفته است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی