بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

صباح زنگنه : مذاکرات آستانه به نتایج خوبی رسیده است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ، با بیان اینکه مذاکرات آستانه به نتایج خوبی دست پیدا کرده است ، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در تلاش هستند که به روسیه فشار آورند تا یک منطقه بدون تنش در جنوب سوریه نزدیک مرزهای رژیم صهیونیستی ایجاد کند .

1396/04/28
|
15:00

صباح زنگنه ، در مصاحبه با برنامه « بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه ارتش سوریه 30 سامانه موشکی ضد تانک ساخت آمریکا در« لاذقیه» کشف کرده است،‌ گفت: آمریکایی‌ها علی رغم همه شعارهایی که در مورد مبارزه با تروریسم مطرح می‌کنند، عملا به صورت مرتب به گروه‌‌های تروریستی کمک می‌رسانند و آنها را تسلیح می‌کنند.

وی با بیان اینکه این اقدامات علی رغم تمام شعارهای آنها در راستای مبارزه با داعش انجام می شود ،افزود: این گونه اقدامات آمریکا منجر به گلایه و اعتراض تعدادی از هم پیمانان این کشور از جمله ترکیه شده است.

زنگنه با بیان اینکه تاکنون ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مقدار زیادی از سلاح‌های کمکی آمریکا به تروریست‌ها را در این منطقه کشف کرده‌اند،‌ در ارتباط با مذاکرات آستانه تصریح کرد: مذاکرات آستانه به نتایج خوبی رسیده و جایگاه و موقعیت ایران را در روند حل بحران سوریه در منطقه تثبیت کرده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه سه کشور ایران،‌ روسیه و ترکیه در نشست آستانه توافق کرده‌اند که مناطق کاهش تنش ایجاد کنند و تاکنون نیز اقداماتی در این زمینه صورت گرفته، ادامه داد: البته آمریکایی‌ها در راستای خواسته‌های صهیونیست‌ها در تلاش هستند که به روسیه جهت ایجاد منطقه آرام بدون تنش در جنوب سوریه که نزدیک مرزهای اسرائیل است ، فشار آورند و در همین راستا برخی از تحلیلگران معتقدند که آمریکایی‌ها می خواهند منطقه ای چون منطقه حائل در جنوب لبنان در جنوب سوریه نیز ایجاد کنند.

زنگنه این اقدامات و تلاش ها را مذبوحانه دانست و اظهار کرد: کل سوریه باید آزاد شود و تمامیت ارضی این کشور در این چارچوب باید حفظ شود و در نهایت طرح صلحی در این کشور موفق خواهد شد که مردم سوریه با آن همراه باشند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی