بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

ریاست سازمان خصوصی سازی كشور: شرکت هایی که کالا و خدمات یارانه ای دارند را نمی توان به بخش خصوصی واگذار کرد

ریاست سازمان خصوصی سازی کشور اذعان کرد: شرکت هایی وجود دارند که کالا و خدمات یارانه ای ارائه می دهند لذا تا زمانی که قیمت کالا و خدماتمان تکلیفی است این گونه شرکت ها را نمی توانیم به بخش خصوصی واگذار کنیم.

1396/04/31
|
09:45
|

دکتر علی اشرف عبدالله پوری حسینی، ریاست سازمان خصوصی سازی کشور در گفتگویی دیگر با برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو در پاسخ به این سوال که اگر واگذاری شرکت ها به بخش خصوصی بطور کامل صورت گرفته چرا با افزایش نامتعارف بودجه ی شرکت های دولتی مواجه هستیم؟ اظهار داشت: پاسخ این پرسش مربوط به قانونی مکتوب و نوشته شده است که ریال به ریال و میلیارد به میلیارد هر شرکت مقابل آن نوشته شده لذا از دوستان تقاضا داریم با تهیه ی یک جدول تلفیقی به ما بگویند که این افزایش ها مربوط به چیست؟ آیا مربوط به سرمایه گذاری های جدید دولت در گروه های 1 و 2 است؟

معاون وزیر اقتصاد با بیان این مطلب که دولت برای سرمایه گذاری در گروه 3 مجاز است خاطر نشان کرد: بخش خصوصی اجازه ی ورود به گروه 3 را ندارد و به عبارت دیگر این گروه انحصارا برای سرمایه گذاری در اختیار دولت است و در مقابل هر گونه فعالیت دولت محترم در گروه 1 ممنوع بوده و کار خلافی محسوب می شود.

ریاست سازمان خصوصی سازی کشور اذعان کرد: ما با بخش اعظمی از شرکت های گروه 1 و 2 مواجه هستیم که به دلیل اینکه کالا و خدمات یارانه ای ارائه می دهند نمی توانیم آنها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

پوری حسینی، شرکت هایی را که در حوزه ی آب،برق و گاز فعالیت می کنند را جزء این گروه از شرکت ها خواند و افزود: تا زمانی که قیمت کالا و خدمات این گروه از شرکت ها تکلیفی است واگذاری ها بطور کامل صورت نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: مجلس محترم باید توجه داشته باشد که لازم است توسعه ی فعالیت های اقتصادی، بنگاه داری و تصدّی گرایانه ی دولت در گروه 1 را متوقف کند اما به زعم بنده که آشنایی مختصری با بودجه دارم تصور می کنم که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاری های دولت در گروه 3 صورت می پذیرد.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 10:45 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد. فایل صوتی این برنامه را می توانید از تارنمای رادیو گفت و گو دانلود فرمایید.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی