بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل غرب آسیا: ایران همواره مولفه‌های قدرت رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده است

رضایی اعتراف نتانیاهو به ضعف در مقابل ایران را بر اساس اطلاعات و داده‌های 15 سال گذشته دانست و تصریح کرد: ایران مولفه‌های اصلی قدرت رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده است.

1400/08/19
|
11:08
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اعتراف نتانیاهو به ضعف اسرائیل در مقابل ایران با نیما رضایی، کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.


نیما رضایی از اعتراف مسئولان رژیم صهیونیستی به ضعف راهبردی این رژیم در مقابل جمهوری اسلامی ایران در طول سالیان گذشته گفت و بیان کرد: مقامات رژیم صهیونیستی کاملا به این ضعف واقف هستند. نمونه اصلی این ضعف را می توان در جنگ 33 روزه سال 2006 تا به امروز مشاهده کرد.

وی اعتراف نتانیاهو به ضعف در مقابل ایران را بر اساس اطلاعات و داده های 15 سال گذشته دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مولفه های اصلی قدرت رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده است.

وی افزود: یکی از نمودها و مولفه های اصلی رژیم صهیونیستی توان هوایی است زیرا به مدد همین توان هوایی جنگ های مختلفی را در دهه های گذشته پیروز شدند اما ایران این مولفه را به چالش کشید که نمود عینی آن در جنگ 33 روزه، جنگ 22 روزه و جنگ اخیر 11 روزه غزه قابل مشاهده است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو درباره مولفه های دیگر قدرت رژیم صهیونیستی اظهار کرد: توان و برتری اطلاعاتی این رژیم در دهه های گذشته باعث موفقیت هایی برای این رژیم شده بود. از بدو پیدایش این رژیم جعلی در سال 1948، آن ها برتری اطلاعاتی در منطقه داشتند اما جمهوری اسلامی ایران این رکن قدرت را به چالش کشیده است.

وی با اشاره به اظهارات بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه اگر برجام به نتیجه نرسد، اسرائیل راسا به ایران حمله می کند، عنوان کرد: بنت این را به زبان آورده است زیرا به خوبی می داند رژیم صهیونیستی در شرایطی قرار ندارد که در یک هم آورد و مقابله نظامی، پیروز شود.

رضایی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی همواره به بحران سازی در سیاست خارجی مشهور بوده است، گفت: هر زمان ضعف های داخلی در این رژیم ایجاد می شده است، در قالب جنگ بحران های خود را خارجی سازی می کرده است. بنت در چنین شرایطی با لفاظی و تهدید ایران قصد داشت بحران داخلی را منحرف کند در حالی که خود او نیز می داند توان چنین کاری را ندارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی