بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل سیاسی: ایران، در دریای عمان گردن آمریکا را شکست

کیوان میرزایی با تصریح بر این موضوع که در شرایطی که همه دنیا از آمریکا واهمه دارند، ایران عملا با گردنکشی آمریکا مبارزه و مقابله می کند، بیان کرد: ایران در این تقابل نه تنها ایستادگی کرد بلکه گردن آمریکا را نیز می شکند.

1400/08/20
|
10:44
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص نقش راهبردی مواجهه سپاه پاسداران با نیروی دریایی آمریکا در دریای عمان با کیوان میرزایی کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

کیوان میرزایی تقابل نزدیک سپاه پاسداران با نیروی دریایی آمریکا را در سده اخیر اتفاقی نادر و بی نظیر توصیف کرد و گفت: در این اتفاق هژمونی و ژست ابرقدرتی آمریکا توسط سلحشوران و جان برکف به سخره گرفته شد و درس بزرگی به آمریکایی ها داده شد.

وی درباره ابعاد این اتفاق اظهار کرد: در تمام پهنه های هوایی، زمینی و دریایی اگر ناو یا حتی افسر نظامی آمریکا فرمانی صادر کند، کشورهای دنیا خودشان را موظف می دانند آن را اجرا کنند و کسی جرات نمی کند در مقابل دستورات آمریکایی ها رای مخالف دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با تصریح بر این موضوع که در شرایطی که همه دنیا از آمریکا واهمه دارند، ایران عملا با گردنکشی آمریکا مبارزه و مقابله می کند، بیان کرد: ایران در این تقابل نه تنها ایستادگی کرد بلکه گردن آمریکا را نیز می شکند و پیروز این نبرد می شود زیرا آمریکایی ها از صحنه نبرد فرار می کنند.

وی با اشاره به اینکه شکست آمریکا در تقابل با سپاه پاسداران سبب شد آنها فرار رو به جلو کنند و واقعیت را وارونه جلوه دهند، عنوان کرد: باور این شکست برای آمریکایی ها بسیار سخت است زیرا آن ها یک جهان تک قطبی را برای خود تصور می کردند.

میرزایی با بیا اینکه آمریکا خود را صاحب و مالک دنیا می داند، گفت: در این شرایط ایران پوزه آنها را به خاک مالیده است و به همین جهت تقابل نیروی دریایی سپاه پاسداران با آمریکا در دریای عمان یک اتفاق بسیار بزرگ محسوب می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: باور این موضوع که سپاه توانسته است آمریکا را در یک تقابل رو در رو شکست دهد برای کشورهای غربی باورنکردنی است و به همین جهت تمام رسانه های خود را به کار گرفتند تا ابهت و عظمت این رسانه ها را زیر سوال ببرند.

وی با تاکید بر اینکه باید به دنیای غرب نگاه متفاوتی با دنیای خود داشته باشیم، اظهار کرد: در غرب مردم خیلی به مسائل سیاسی توجه نمی کنند و هر چه رسانه های آن ها می گویند را باور می کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی