بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سردار اسماعیل كوثری: نیروهای پاکستانی برای ایجاد امنیت در کنار مرزهای مشترک ایران و پاکستان مستقر شده‌اند

جانشین قرارگاه ثارالله، با اشاره به فعالیت‌های عمرانی نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران در مناطق محروم و مرزی کشور گفت: سپاه پاسدران بر این باور است که تنها با سلاح نمی‌توان امنیت را برقرار کرد و باید مردم را در سازندگی و عمران مشارکت داد.

1396/05/10
|
15:00

سردار کوثری، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو،در مورد حضور سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش طوایف و فرماندهان نظامی و انتظامی در جنوب شرق کشور و صحبت‌هایی که در این همایش مطرح کرده است گفت: در واقع هدف از شرکت در این همایش‌ها و سفر به این مناطق این است که این اطمینان به مردم داده شود که نیروهای مسلح برای برقراری امنیت در این مناطق تمام تلاش خود را می‌کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به توافقات و هماهنگی‌هایی که صورت گرفته در حال حاضر نیروهای پاکستانی در کنار مرزهای مشترک ایران و پاکستان مستقر شده‌اند و به حفاظت از مرزهای خود می‌پردازند گفت: پیش از این آنها در این منطقه حضور نداشتند ولی اکنون با هماهنگی‌هایی که انجام شده آنها در جهت تقویت مرزها و در راستای جلوگیری از ورود گروه‌های معارض به ایران در این مناطق مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه در کنار موضوع امنیت باید به موضوع ایجاد اشتغال و کار توجه کرد تا مردم با دلگرمی به کار خود ادامه دهند ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، امام (ره) و مقام معظم رهبری بر اهمیت رسیدگی به مناطق محروم و مرزی تاکید داشتند، در همین راستا نیروهای سپاه پاسداران که از بطن مردم بلند شده‌اند به این امر توجه کردند. نیروهای مسلح و سپاه وظیفه خود می‌دانند که در مناطق محروم حضور پیدا کنند چرا که ما بر این اعتقادیم که تنها با سلاح امنیت برقرار نمی‌شود بلکه باید در کنار آن مردم را در امور سازندگی و عمرانی دخالت داد به نحوی که مردم مناطق محروم بفهمند که تفاوتی بین آنها و دیگر استان‌ها نیست.

کوثری افزود: سپاه در حد توان خود در راستای ایجاد شغل و تولید در این مناطق سرمایه گذاری کرده. بیش از هزاران جوان در این مناطق را پذیرش کرده و به آنها مسئولیت داده است و این یعنی اطمینان دادن به کسانی که در آن مناطق زندگی می‌کنند که در امور و فعالیت ها مشارکت دارند . این سیاست تاکنون جواب داده و نسبت به گذشته امنیت خوبی در آن مناطق ایجاد شده است و مردم نیز این اطمینان را پیدا کرده اند که این طرح‌ها در راستای منافع خود آنها است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی