بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل غرب آسیا: یمنی‌ها در مقابل متجاوزین خسته و دست بسته نیستند

زارعی با اشاره به پاسخ پهپادی، موشکی و عملیات زمینی یمنی ها علیه حملات امارات و عربستان گفت: یمنی ها در حقیقت نشان دادند بر خلاف تصور متجاوزین، برای دفاع از سرزمین خود نه خسته و نه دست خالی هستند.

1400/11/06
|
11:06
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص عملیات یمن در عمق خاک عربستان و امارات با دکتر سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سعدالله زارعی با اشاره به هفت سال جنگ علیه مردم یمن گفت: در یمن تحولات سیاسی اتفاق افتاد اما عربستان و چند کشور دیگر به این بهانه به یمن حمله کردند. مردم یمن در مواجه با جنگی که علیه آن ها به راه انداخته شد ظرفیت های خود را به کار بردند و اقدامات هشدارگونه ای برای متوقف کردن جنگ انجام دادند.

وی به اقدامات مردم یمن در مقابله با جنگ ائتلاف عربی اشاره و بیان کرد: نیروهای یمنی متقابلا شهرها و مکان های مربوط به متجاوزین را مورد حمله قرار دادند که طی چندین نوبت این کار صورت گرفت.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه در ده روز گذشته سعودی ها حملات سنگینی را بر شهرهای یمن اعمال کردند که بیش از 600 نفر از مردم عادی در این حملات به شهادت رسیدند، اظهار کرد: در آخرین اقداماتی که ارتش یمن و مردم این کشور انجام دادند، اقدامات متقابل نظامی و حمله به فرودگاه ابوظبی و شهرک صنعتی در امارات بود. در حقیقت یمنی ها یادآور شدند که جنگ نمی تواند یک طرفه باشد و اگر شهرهای یمن تهدید شود آن ها نیز شهرهای متجاوزین را مورد تهدید قرار می دهند.

وی افزود: انصارالله در وسط درگیری ها، با موشک ها و پهپادهای خود، ابوظبی و دبی را مورد حمله قرار داد که نتیجه آن خسارت به مناطق اقتصادی ابوظبی بود. این حملات هشداری برای اماراتی ها بود که اگر بخواهند این جنایات را ادامه دهند امنیتی نخواهند داشت.

زارعی از پاسخ نیروهای یمنی به عربستان گفت و عنوان کرد: نیروهای یمن در شهرهای جنوبی عربستان که متصل به مرز یمن است، عملیات هایی را اجرا کردند و مناطقی را به تصرف درآوردند. آن ها به موقعیت های اقتصادی سعودی ها به ویژه در بخش نفت خسارت وارد کردند. یمنی ها در حقیقت نشان دادند بر خلاف تصور متجاوزین، برای دفاع از سرزمین خود نه خسته و نه دست خالی هستند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی