مشق شیدایی شنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

مشق شيدايي

تشریح اقدامات ارتش در مقابله با "ویروس جدید"؛ 20هزار درمان سرپایی و 3هزار بستری زیرنظر ارتش انجام شد

دکتر اردلان گفت: باشیوع ویروس 20هزار مراجعه سرپایی به مراکز درمانی وبهداشتی ارتش انجام شد و 3هزار نفر زیرنظر ما بستری شدند.

1399/03/31
|
11:20

محمد افشار اردلان، در مصاحبه با برنامه «مشق شیدایی» رادیو گفت و گو که با موضوع «عملکرد ارتش در مبارزه با شیوع ویروس کرونا» از آنتن این شبکه پخش می‌شد، با بیان اینکه از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا، «قرارگاه پدافند زیستی» در ارتش تشکیل شد و با هماهنگی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت این قرارگاه مشغول به فعالیت شد، افزود: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد فعالیت جدی تر نیروهای مسلح در بحث مبارزه با کرونا، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکیدات مکرری در راستای فعال بودن هرچه بیشتر ارتش در این زمینه داشتند.

وی با بیان اینکه در قرار گاه تشکیل شده در این زمینه معاونین ارتش و هماهنگ کننده نیرو ها نیز حضور داشتند، ادامه داد: بیمارستان های زیر نظر ارتش در سراسر کشور در این زمینه فعال شدند، چنان که حدود 70 درصد تختهای بیمارستانی خود را به پذیرش بیماران کرونایی اختصاص دادند و در همین چارچوب 10 هزار پرسنل تخصصی درمان اعم از پزشک و پرستار در نقاط مختلف کشور آماده پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان های زیر نظر ارتش شدند.

رئیس اداره درمان معاونت بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تاکنون همکاران ما در حوزه درمان بیست هزار نفر را پذیرش کرده اند که حدود 3000 نفر آنها در این بیمارستان ها بستری شده‌اند ،گفت: حدود 1600 تخت های بیمارستانی ارتش آمادگی داشتند که بیماران کرونایی را پذیرش کنند.

محمد افشار اردلان خاطرنشان کرد : در برخی از بیمارستان های زیر نظر ارتش با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت برخی از وظایف دیگر بیمارستان ها که به علت درگیری شیوع کرونا نمی توانستند وظایف خود را انجام دهند به بیمارستان های ارتش واگذار شد.

این مقام مسئول در ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه طبق قانون اساسی ارتش وظیفه دارد که تجهیزات و منابع انسانی و درمانی خود را در زمان صلح ضمن حفظ قدرت رزمی اش در اختیار مردم قرار دهد، گفت : در همین چارچوب در ارتش جمهوری اسلامی سعی کردیم که در بحران های مختلف از جمله سیل و زلزله در کنار مردم باشیم و نقش خود را در این زمینه ایفا کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان ، انجام پروژه و تحقیقاتی در این حوزه در بخش درمان و بهداشت ارتش کلید خورده است، افزود : از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اقدامات و تلاش های خوبی برای تولید الکل طبی، کیت های آزمایشگاهی و... انجام شد و متخصصان ما در این حوزه به صورت جدی فعال شدند .

وی در پایان اظهارات خود تاکید کرد : سامانه بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدر است و همواره با حفظ آمادگی خود تلاش دارد که در اینگونه بحران ها به کمک مردم بیاید .

دسترسی سریع
مشق شیدایی