رواق تماشا یكشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رونق گردشگری مجازی دستخوش ضعف های زیرساختی است

مدیرعامل جامعه گردشگری مجازی کشور ضعف زیرساخت های اینترنتی را معضلی پیش روی گردشگری مجازی در فضای کرونا عنوان کرد.

1399/05/28
|
10:30
|

حسن انصاری در گفتگو با برنامه "رواق تماشا" در شبکه رادیویی گفت‌وگو؛ با اشاره به اینکه بحران کرونا تجربیات ارزنده ای را برای جامعه گردشگری به ارمغان آورد، گفت: در این راستا اتفاقات بزرگ تر قابل پیش بینی است.

وی در رابطه با چالش زا بودن کرونا برای بسیاری کشورها در حوزه گردشگری اظهار کرد: کشورما هم آمادگی لازم را در دو بخش خصوصی و دولتی نداشت و باعث شد همکاران و موسسات طرف حساب گردشگری سختی های بسیاری متحمل شوند.

انصاری تصریح کرد: سلامت افراد جامعه برای فعالان حوزه گردشگری اهمیت بالایی دارد و امیدواریم میزبان شایسته ای برای گردشگارن داخلی و خارجی باشیم.

وی گفت: در حوزه گردشگری مجازی کمبودهایی در حوزه زیر ساخت و تکنولوژی داشتیم ولی کرونا باعث شد مردم با مراجعه بیشتر به فضای مجازی، نیازهای بیشتری در این حوزه احساس کنند.

انصاری با اشاره به اینکه توجه بیشتر دو بخش خصوصی و دولتی حوزه گردشگری به فضای مجازی از خروجی های مثبت همه ی جریانات پیرامونی ویروس است، افزود: همکاران در حوزه راهنمایان و اقامت تلاش کردند تورهای مجازی را شکل دهد و موزه ها به نحوی با تهیه عکس های 360 درجه و فیلم به معرفی دیدنی های کشور پرداختند.

وی ضعف زیر ساخت های مخابراتی کشور را از مشکلات دانست و افزود: این زیر ساخت ها مستلزم فراهم کردن امکانات و هزینه هستند؛ چراکه بدون داشتن بودجه و امکانات کافی قادر به پوشش اینترنت در تمام نقاط کشور نیستیم.

وی ادامه داد: کرونا فرصتی شد تا نقاط ضعف فضای مجازی بهتر دیده شده و همکاران ما توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند.

انصاری خاطرنشان کرد: باید توجه بیشتری به معرفی ظرفیت های گردشگری در فضای مجازی صورت گیرد و تورهای مجازی بیشتر و فروش های آنلاین تقویت گردد. همچنین خاطرات سفر، برنامه ها، یادداشت مسافران و... فرصتی است که در اختیار همکاران ما قرار گرفت.

وی افزود: همچنین ظرفیت های گردشگری ایران و سایر کشورها در معرفی سایت های دیدنی، از حوزه بخوبی اینترنت استفاده کرد که کمکی بهتر برای فضای پسا کروناست.

دسترسی سریع
رواق تماشا