حجره شنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

اصناف اجازه فروش کالای قاچاق را ندهند!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: اصناف نباید اجازه دهند کالای قاچاق به فروش برسد.

1399/04/16
|
16:30

سیدغنی نظری خانقاه در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "حجره" رادیو گفت وگو 15هزار دلار قاچاق را آسیب جدی به اشتغال کشور دانست و گفت: در زمانی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد، این پدیده کاهش یافته ولی نه بصورت ملموس!

وی با اشاره به لزوم بسته شدن منافذ گفت: دولت هر لایحه ای بدهد که منافذ قاچاق را ببندد، مجلس استقال می کند.

نظری با انتقاد از اینکه در شهرستان گیله سوار استان اردبیل اصلا پوشاک داخلی یافت نمی شود، گفت: ما از برخی مسئولان انتقاد می کنیم که چرا گزارش واقعی و ملموس نمی دهند.

وی با بیان اینکه قاچاق باعث می شود جوانان کشور بیکار شوند، گفت: شهروندان باید بدانند با مصرف هر کالای قاچاق، ضربه ای مهلک به اقتصاد کشور می زنند.

نظری ادامه داد: ارعاب و نظر نهایی در خصوص تاثیر گذاری احکام قضایی از بین می رود و اگر مجرم ظرف یکی دو هفته بازداشت شود و اقدامات قضایی و جرایم علنی شود، طرف دیگر این کار را مرتکب نمی شود ولی هم اینک اصلاح جریم9 حساب نمی گردد.

وی مبارزه با قاچاق را فرا قوه ای دانست که نمی توان آن را تنها بر گردن دولت دانست و گفت: مجلس، دولت و حقوق قضا باید در مبارزه با قاچاق تلاش کنند.

نظری افزود: آسیبی که قاچاق به تولید می زند، هیچ پدیده مخرب دیگر نمی زند، لذا مطلب مبتلابه جامعه باید بررسی و درباره آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه درباره قاچاق باید تصمیم فوری بگیریم، افزود: در گذشته ته لنجی وارد می شد ولی امروز قاچاق شبکه ای شکل گرفته. سیستم شناسایی کشور فعال است و باید این کلاهای قاچاق را رصد کند.

نظری همچنین همکاری جدی اصناف را الزامی دانست و گفت: اصناف قطعا نباید اجازه دهند قاچاق به فروش برسد و با فروشنده ها به جد برخورد شود.

دسترسی سریع
حجره