صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

یک تهیه کننده سینما در خصوص عملکرد حسین انتظامی در سمت ریاست سازمان سینمایی اظهار داشت: پیگیری موضوع شفاف سازی در سازمان سینمایی می تواند جریان سینما و سینماگران را به آرامش منتج کند.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی آینده سازمان سینمایی با ریاست حسین انتظامی و نگاهی به عملکرد یکسال سرپرستی، با حضور محمدرضا شفیعی (تهیه کننده سینما) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمدرضا شفیعی با اشاره به شیوه مدیریت رییس جدید سازمان سینمایی، گفت: از جمله خصوصیات ویژه رییس جدید سازمان سینمایی می توان به ایجاد تعامل ویژه بین صنوف و تفکرهای مختلف در سازمان سینمایی و اهالی سینما اشاره کرد.

وی با اشاره به سوابق متعدد حسین انتظامی در حوزه مطبوعات، اظهار داشت: حسین انتظامی در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد توانسته بود در میان تفکرها و گرایش های مختلف سیاسی و فکری تعامل خوبی را در چهارچوب قوانین شکل دهد.

این تهیه کننده سینما افزود: در حال حاضر به نظر می آید که حسین انتظامی رویه تعاملی خود را در سازمان سینمای پی گرفته است.

وی با اشاره به این که مدیریت سازمان سینمایی تفاوت عمده ای را با سایر بخش های وزارت ارشاد دارد، عنوان کرد: در حالت کلی اهالی سینما نسبت به سایر اقشار حساس تر هستند و از طرف دیگر تنوع و گرایش های مختلف در بین اهالی سینمایی وسیع است.

محمدرضا شفیعی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به این که حسین انتظامی همیشه با تکیه بر قوانین حرکت کرده است، تصریح کرد: به دلیل وجود گرایش های مختلف در سینمای ایران لازم است تا رییس سازمان سینمایی در دایره قوانین مسائل مختلف را پیش ببرد.

وی با اشاره به این که قانون باید برای همه به صورت یکسان اجرا شوند، اذعان داشت: امیدوارم که آقای انتظامی اقتدار موجود در وزارت ارشاد را با جدیت تمام به این وزارت خانه برگرداند.

این تهیه کننده سینما افزود: پیگیری موضوع شفاف سازی در سازمان سینمایی می تواند جریان سینما و سینماگران را به آرامش منتج کند.

وی با اشاره به این که عرصه هنر عرصه تعامل است، اظهار داشت: صحبت کردن با افراد و درمان موضوعات مختلف در عین در نظر گرفتن قوانین از جمله روش های خوب در مدیریت هنری به شمار می آید.

محمدرضا شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید فیلم جدید، عنوان کرد: در حال حاضر مشغول پیش تولید یک فیلم سینمایی هستم که تا چند روز دیگر اخبار مرتبط با این فیلم رسانه ای می شوند.

مرتبط با این خبر