صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

تهیه کننده فیلم سینمایی به دنیا آمدن در خصوص اکران این فیلم در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: به دلیل انجام تعمیرات در سینما فرهنگ قرار شده تا اکران فیلم سینمایی به دنیا آمدن بعد از عید فطر به مدت یک هفته ادامه پیدا کند.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی حواشی فیلم های اکران شده در ماه مبارک رمضان و انحصار شرکت های پخش در مواجهه با آثار هنری سینما، با حضور محمد احمدی (تهیه کننده فیلم سینمایی به دنیا آمدن) و سعید خانی (تهیه کننده سینمایی و پخش کننده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمد احمدی با اشاره به این که فیلم سینمایی به دنیا آمدن در سال 94 برای اکران آماده شد، گفت: با توجه به این که فیلم سینمایی به دنیا آمدن در سال 95 با دو سرگروه سینمایی در ایران قرارداد داشت شرایط خوبی برای اکران را در دست نگرفت.

وی با اشاره به این که در سال 97 سرگروهی برای فیلم سینمایی به دنیا آمدن پیدا نشد، عنوان کرد: اکران فیلم سینمایی در ماه مبارک رمضان همواره توام با ریسک است، به طوری که تحت شرایط خاص ممکن است فیلم به فروش بسیار خوبی دست پیدا کند و در عین حال فروش بسیار اندک نیز امری محتمل به شمار می رود.

تهیه کننده فیلم سینمایی به دنیا آمدن با اشاره به همکاری با سرگروه سینمایی فرهنگ، اظهار داشت: تبلیغات دهان به دهان در اواسط ماه مبارک رمضان باعث شده تا میزان فروش فیلم سینمایی به دنیا آمدن مقدار اندکی افزایش پیدا کند.

وی افزود: حدود دو هفته پیش از اکران رسمی فیلم سینمایی به دنیا آمدن مجوز اکران این فیلم به حالت قطعی درآمد.

محمد احمدی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از سینماداران کشور علاقه زیادی به اکران فیلم های کمدی دارند و بر همین اساس سرمایه خود را در فیلم های با ژانر کمدی پیاده سازی می کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه فیلم های سینمایی اکران شده در ماه رمضان امسال مورد استقبال خوبی قرار نگرفتند.

تهیه کننده فیلم سینمایی به دنیا آمدن با اشاره به قرارداد خود با سرگروه سینمایی فرهنگ، توضیح داد: فیلم سینمایی به دنیا آمدن قراردادی با دو هفته کف فروش در ماه مبارک رمضان 98 اکران شد.

وی با اشاره به این که در ماه مبارک رمضان هر دو هفته اکران به مدت یک هفته محاسبه می شود، اضافه کرد: به دلیل انجام تعمیرات در سینما فرهنگ قرار شده تا اکران فیلم سینمایی به دنیا آمدن بعد از عید فطر به مدت یک هفته ادامه پیدا کند.

محمد احمدی با اشاره به این که وقت مُرده برای اکران وجود ندارد، توضیح داد: در طول تاریخ اکران های مختلف در ماه مبارک رمضان بسیاری از فیلم های سینمایی با استقبال و فروش خوبی مواجه بوده اند.

در ادامه برنامه سینما معیار از شبکه رادیویی گفت و گو سعید خانی با اشاره به موضوع پرداخت بدهی سینماهای جام جهانی، گفت: وجوه برخی از سینماهای مهم از پخش بازی های جام جهانی به خانه سینما واریز شده است.

وی افزود: از آنجایی که آیین نامه مشخصی برای اکران بازی های جام جهانی در سینماهای کشور وجود ندارد، روند پرداخت بدهی سینماها به صورت یکی در میان وصول می شوند.

این تهیه کننده سینما ادامه داد: خانه سینما به بهانه جمع آوری تمامی وجوه از سینماهای مختلف هنوز پول های وصول شده را به تهیه کنندگان پرداخت نکرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اکران های ماه مبارک رمضان، توضیح داد: درگیری بسیار زیاد از برنامه اکران عید نوروز ما را از فکر اکران ماه رمضان غافل کرد.

سعید خانی افزود: برنامه های مختلف می تواند با ایجاد انگیزه و ارائه هفته های بیشتر به فیلم های حاضر در چرخه اکران ماه مبارک رمضان فیلم های سینمایی پر فروش و کم فروش را در طول سال به تعادل در ماه های مختلف به اکران برسانند.

وی با اشاره به اکران فیلم ایده اصلی، توضیح داد: به دلیل شلوغ بودن اکران عید فطر از اکران فیلم ایده اصلی در این ایام منصرف شدم، بر همین اساس فیلم سینمایی ایده اصلی در اواخر تیرماه امسال به اکران می رسد.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران در اختیار یک گروه خاص قرار دارد

  • نباید همه فیلم های خوب همزمان اکران شوند

  • زور من در سینما به خیلی ها نمی رسد

  • کمبود سانس ها فروش تگزاس 2 را کاهش داد

  • تحلیل جریان شناسی سینمای دهه 60 در سینما معیار

  • فیلم سازان امروزی با توجه به وضعیت فروش کار می کنند

  • فیلم های هنر و تجربه در هر سالن قابلیت اکران دارند

  • سرخ پوست روایتی معمایی و پیچیده دارد

  • اکران عید فطر، مهم ترین اکران امسال است

  • دختر شیطان فیلمی سوررئال و متفاوت است