صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

پگاه ارضی اظهار داشت: فیلم سینمایی نبات سانس های بسیار کمی را در مدت افطار تا سحر در اختیار دارد.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی حواشی فیلم های اکران شده در ماه مبارک رمضان و انحصار شرکت های پخش در مواجهه با آثار هنری سینما، با حضور پگاه ارضی (کارگردان و نویسنده فیلم سینمایی نبات) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه پگاه ارضی با اشاره به این که از تصمیمات شورای صنفی اکران اطلاعی ندارم، گفت: از معیارهای شورای صنفی برای انتخاب و رد فیلم ها برای اکران اطلاعات کافی ندارم، بر همین اساس نمی توانم در برنامه ریزی های اکران مقصر اصلی را شناسایی کنم.

وی افزود: در اسفندماه و ایام پس از جشنواره فیلم فجر و ماه مبارک رمضان سینمای ایران گیشه خوبی را در اختیار ندارد.

کارگردان فیلم سینمایی نبات با اشاره به بلیط های نیم بهای سینماهای ایران در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: فروش فیلم های سینمایی حاضر در ماه مبارک رمضان امسال بیش تر از سال گذشته است، در حالی که نیم بها بودن بلیط کمکی به فیلم های سینمایی در حال اکران نمی کند.

وی با اشاره به سانس های فیلم سینمایی نبات در اکران ماه مبارک رمضان، توضیح داد: فیلم سینمایی نبات سانس های بسیار کمی را در مدت افطار تا سحر در اختیار دارد.

پگاه ارضی با اشاره به تقسیم بندی فیلم های سینمایی در ایران بر اساس گیشه و هنر، تصریح کرد: در حالت کلی فیلم سازی که در حین تولید فیلم فقط به فکر گیشه باشد، توانایی تولید فیلم خوب را از دست می دهد.

وی با اشاره به این که کار در سینمای توام با عشق شکل می گیرد، اظهار داشت: فیلم و کیفیت تولید فیلم همیشه باید در نخستین اولویت فیلم ساز قرار بگیرد.

نویسنده فیلم سینمایی نبات با اشاره به این که نگران برگشت سرمایه این فیلم نیستم، تصریح کرد: اکران های خارج از کشور فیلم سینمایی نبات سرمایه تولید این فیلم را بر می گرداند.

وی با اشاره به این که فیلم سینمایی نبات در کشورهای آمریکا و کانادا اکران خواهند شد، عنوان کرد: فیلم سینمایی نبات در تمامی سینماهای لبنان به اکران می رسد.

پگاه ارضی با اشاره به این که بنده در سود حاصل از فروش فیلم سینمایی نبات سهم ندارم، خاطر نشان کرد: سرمایه اصلی فیلم سینمایی نبات به حدی نبوده که الان نگران بازگشت سرمایه باشیم.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران در اختیار یک گروه خاص قرار دارد

  • نباید همه فیلم های خوب همزمان اکران شوند

  • زور من در سینما به خیلی ها نمی رسد

  • کمبود سانس ها فروش تگزاس 2 را کاهش داد

  • تحلیل جریان شناسی سینمای دهه 60 در سینما معیار

  • فیلم سازان امروزی با توجه به وضعیت فروش کار می کنند

  • فیلم های هنر و تجربه در هر سالن قابلیت اکران دارند

  • سرخ پوست روایتی معمایی و پیچیده دارد

  • اکران عید فطر، مهم ترین اکران امسال است

  • دختر شیطان فیلمی سوررئال و متفاوت است