صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

محسن جعفری راد اظهار داشت: فیلم های حاضر در اکران رمضان امسال صرفا به دلیل خالی نبودن سینماها از فیلم به اکران رسیده اند.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی فیلم های اکران ماه رمضان و عید فطر، با حضور آریا قریشی (کارشناس و منتقد سینمایی) و محسن جعفری راد (کارشناس و منتقد سینمایی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه آریا قریشی با اشاره به طرح های مختلف اکران در سال های گذشته، گفت: به نظر می آید که برنامه ها و طرح های مختلف اکران در سال های مختلف سعی داشته اند تا زمان مرده ی سینما و گیشه را احیا کنند.

وی با اشاره به چرخه اکران سحر تا افطار در رمضان 98، اظهار داشت: توجه به ساعات سحر تا افطار در سینماهای کشور به مجموعه تصمیم گیری هایی نیاز دارد که رغبت مردم را به حضور در سینماها افزایش دهد.

این منتقد سینما اضافه کرد: فیلم های حاضر در چرخه اکران به ویژه در ماه مبارک رمضان باید از قابلیت های تبلیغاتی مطلوب و کافی برخوردار باشند.

وی با اشاره به تاثیر حضور ستاره های سینما در فیلم های مختلف، توضیح داد: استمرار حضور یک ستاره در پرده سینما باعث می شود که استقبال مردم از آن بازیگر بیشتر شود، بر همین اساس حضور گاه و بی گاه یک ستاره در فیلم های مختلف نمی تواند تاثیر موفقی در فروش فیلم های سینمایی داشته باشد.

آریا قریشی ادامه داد: ستاره های حاضر در فیلم های سینمایی مختلف باید با حضور خود در جشن های اکران و فرش قرمز های فیلم های مختلف به میزان فروش فیلم کمک کنند.

در ادامه ی برنامه سینما معیار از شبکه رادیویی گفت و گو محسن جعفری راد با اشاره به این که اکران دوم عید در سال 98 فرصت سوزی و فیلم سوزی بود، گفت: در حالت کلی سال های گذشته ایام اکران بعد از جشنواره فیلم فجر یا همان اسفند ماه منجر به فیلم سوزی می شد.

وی با اشاره به اکران ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: فیلم های اکران شده در رمضان 98 هیچ تناسبی با مقطع زمانی مورد نظر ندارند.

این کارشناس سینمایی با اشاره به فیلم سینمایی «به دنیا آمدن»، توضیح داد: این فیلم سینمایی چند سال پیش تولید شده است و از نظر بازیگری و ساختار جایگاه برجسته ای را ندارد، بر همین اساس نمی تواند فروش خوبی را در گیشه داشته باشد.

وی افزود: بسیاری از عوامل فیلم های اکران شده در رمضان 98 هیچ سابقه ای در سینما نداشتند.

محسن جعفری راد با اشاره به چینش بد فیلم های ماه رمضان امسال، عنوان کرد: به اعتقاد بنده فیلم های حاضر در اکران رمضان امسال صرفا به دلیل خالی نبودن سینماها از فیلم به اکران رسیده اند.

وی با اشاره به این که اکران ماه رمضان در سال های قبل همیشه مهندسی شده و دقیق بود، تصریح کرد: اکران های افطار تا سحر همیشه در کشور با استقبال خوبی مواجه می شد.

این کارشناس سینمایی ادامه داد: سینماهای کشور در ماه رمضان امسال چرخه افطار تا سحر را به صورت نیم بها به زمان سحر تا افطار تبدیل کردند.

وی افزود: بدون شک افراد روزه دار در ساعات سحر تا افطار انگیزه و توان کافی برای حضور در سینماها ندارند.

محسن جعفری راد تاکید داشت: توجه به اکران در ساعات سحر تا افطار یکی از دلایل ناکامی فیلم های سینمایی در ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به فیلم های اکران عید فطر، توضیح داد: فیلم های حاضر در ایام ماه مبارک رمضان ویژگی خاصی برای تبلیغات نداشتند، در حالی که در اکران عید فطر سه فیلم «ما همه با هم هستیم» و «شبی که ماه کامل شد» و «زهرمار» جاذبه های تبلیغاتی کافی و لازم را دارند.

این منتقد سینما با اشاره به اکران فیلم سینمایی «نبات» در ماه مبارک رمضان، اذعان داشت: این فیلم سینمایی با بازی شهاب حسینی فیلمی جشنواره ای و با مخاطب خاص است.

محسن جعفری راد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که اکران عید فطر مهم ترین اکران امسال است، عنوان کرد: نوبت های بعد از اکران عید فطر در ایام محرم و صفر قرار خواهند داشت و بعد از این ایام نیز فیلم ها برای جشنواره فجر آماده می شوند و گیشه سینما را تحت تاثیر قرار می دهند.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران در اختیار یک گروه خاص قرار دارد

  • نباید همه فیلم های خوب همزمان اکران شوند

  • زور من در سینما به خیلی ها نمی رسد

  • کمبود سانس ها فروش تگزاس 2 را کاهش داد

  • تحلیل جریان شناسی سینمای دهه 60 در سینما معیار

  • فیلم سازان امروزی با توجه به وضعیت فروش کار می کنند

  • فیلم های هنر و تجربه در هر سالن قابلیت اکران دارند

  • سرخ پوست روایتی معمایی و پیچیده دارد

  • دختر شیطان فیلمی سوررئال و متفاوت است

  • نگران بازگشت سرمایه نیستم