صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

سعید پوراسماعیلی اظهار داشت: اگر هر تهیه کننده فیلم سینمایی در کنار کار اصلی خودش در سال حداقل دو فیلم کوتاه تهیه کند، چرخه اکران فیلم کوتاه در ایران درست می شود.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، با حضور سعید پوراسماعیلی (عضو هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

پوراسماعیلی با اشاره به این که آینده دنیای تصویر به سمت کوتاه شدن سوق پیدا می کند، گفت: در زمانه امروز حوصله مردم کم شده و مخاطبین ترجیح می دهند تا فیلم های کوتاه تماشا کنند و یا سریال های مختلف را پشت سر هم ببیند و سریع تمام کنند.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از مردم فرصت کافی برای تماشای یک فیلم کامل سینمایی را ندارند.

عضو هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه اضافه کرد: یک پیام یا مفهوم جای گذاری شده در فیلم کوتاه می تواند به راحتی و به سرعت به مخاطب القا یا منتقل شود.

وی با بیان این که نقش فیلم کوتاه در دنیا هر روز پررنگ تر می شود، تصریح کرد: فضای مجازی از جمله بسترهای مناسب برای فیلم کوتاه است.

سعید پوراسماعیلی با اشاره به افزایش تولید فیلم کوتاه در ایران، ادامه داد: فیلم کوتاه در سال های گذشته به حمایت در تولید نیاز ضروری داشت، اما امروز به نمایش و دیده شدن نیاز جدی دارد.

وی افزود: تسهیل فرآیند اکران فیلم های کوتاه در ایران بیش از هر چیز دیگر به یک متولی مشخص نیاز دارد تا این متولی با تمرکز کافی کارها و برنامه های مختلف را پیش ببرد.

عضو هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه اضافه کرد: اگر سازمان سینمایی از فیلم کوتاه حمایت همه جانبه کند، فرآیند اکران فیلم های کوتاه در ایران تسهیل می شود.

وی تاکید داشت: تهیه کنندگان فیلم های سینمایی باید از طرف سازمان سینمایی مکلف شوند تا از فیلم های کوتاه حمایت کنند.

سعید پوراسماعیلی افزود: اگر هر تهیه کننده فیلم سینمایی در کنار کار اصلی خودش در سال حداقل دو فیلم کوتاه تهیه کند، چرخه اکران فیلم کوتاه در ایران درست می شود.

وی با اشاره به این که فیلم کوتاه نباید فقط به قصد فروش و گیشه تولید شود، عنوان کرد: فعالان حوزه فیلم کوتاه همیشه به بیان اندیشه و فرم های جدید سینمایی فکر می کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه تاکید داشت: جذابیت فیلم کوتاه در مستقل بودن آن تعریف می شود.

مرتبط با این خبر

  • سینمای ایران جریان فکری یا مکتبی ندارد

  • انقلاب اسلامی به سینمای ایران شایستگی عطا کرد

  • تناسخ در سینمای آمریکا مورد توجه ویژه ای قرار دارد

  • برخی آثار سینمایی، جامعه سیاه را از ایران به تصویر می کشند!

  • آخرالزمان صحنه ی یکی شدن و پیوند با ادیان است

  • نقش فروشی آفت سینمای ایران

  • سینمای ایران باید آینده نگر و راهبردی شود

  • سینمای ایران در مسیر اشتباه پیش می رود

  • حسین انتظامی اطلاعات سینمایی ندارد

  • فیلم"محمد(ص)" نتوانست تاثیرگذار باشد