سینما معیار پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

سينما معيار

همایون اسعدیان گفت: بانک اطلاعاتی خانه سینما قصد تجسس ندارد

رییس هیات مدیره خانه سینما اظهار داشت: ما برای ارائه خدمات بهتر به اعضای خانه سینما به بانک اطلاعات دقیق نیاز داریم.

1399/03/03
|
16:45
|

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی تعطیلی سینماها و بانک اطلاعات خانه سینما، در ارتباط تلفنی با همایون اسعدیان (کارگردان سینما و رییس هیات مدیره خانه سینما) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

همایون اسعدیان در مصاحبه تلفنی با برنامه«سینما معیار» از شبکه رادیویی گفت و گو با اشاره به این که کرونا ما را با شرایط جدید مواجه کرده است، گفت: در حال حاضر بسیاری از فیلسوفان درباره دوران پساکرونا حرف می زنند و بحث هایی را در مورد وضعیت انسان ها بعد از بحران کرونا مطرح می کنند.

وی با اشاره به تعطیلی سالن های سینما از اسفند ماه سال گذشته، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا پروژه های سینمایی تعطیل شده اند و کسی پروژه جدیدی را شروع نکرده است.

این کارگردان سینما ادامه داد: تبعات ناشی از تعطیلی سینماها و پروژه های سینمایی باید توسط دست اندرکاران سینمایی مدیریت شوند.

وی با بیان این که همه اعضای خانه سینما شرایط اقتصادی یکسان ندارند، اظهار داشت: خانه سینما پس از شیوع ویروس کرونا کارهایی را انجام داد تا بتواند امکاناتی را برای گروه های آسیب پذیر سینما فراهم آورد.

همایون اسعدیان افزود: این که خانه سینما به تمام اعضای خود کمک کند می تواند موضوعی عوام فریبانه باشد و ما باید به فکر افرادی باشیم که در این دوران صدمه کاری بیشتری را تجربه کرده اند.

وی با اشاره به این که آسیب ناشی از تعطیلی سینما با آسیبی که عوامل تولیدکننده می بینند متفاوت است، تصریح کرد: در خلال فعالیت برای کمک به اعضای خانه سینما متوجه شدیم که ما بانک اطلاعاتی دقیقی از اعضا نداریم و شرایط اعضا را نمی توانیم مورد ارزیابی قرار دهیم.

رییس هیات مدیره خانه سینما با اشاره به سامانه اطلاعاتی خانه سینما، توضیح داد: اعضای خانه سینما با ثبت نام در این سامانه خانه سینما را از وضعیت خودشان مطلع می کنند و بر این اساس هر تیم مدیریتی در هر زمان می تواند سیاست ها و تصمیم های متعددی را برای اعضای خود بگیرد.

وی با اشاره به این که سامانه اطلاعاتی خانه سینما قصد تحقیق و تفحص در زندگی اعضا را ندارد، تصریح کرد: شاید خصوصی ترین سوالی که در این سامانه وجود داشت و حاشیه های زیادی را به وجود آورد سوالی مربوط به وضعیت مسکن استیجاری یا دائمی افراد بود، در حالی که این موضوع نمی تواند تجسس باشد.

همایون اسعدیان با اشاره به این که در حال حاضر 4 هزار نفر در بانک اطلاعاتی خانه سینما ثبت نام کرده اند، خاطر نشان کرد: ما برای ارائه خدمات بهتر به اعضای خانه سینما به بانک اطلاعات دقیق نیاز داریم.

وی با اشاره به این که 1500 بسته معیشتی قرار بود قبل از عید نوروز در اختیار اعضای خانه سینمای قرار بگیرد، اظهار داشت: به دلیل گرفتاری های مختلف تاریخ تحویل بسته های معیشتی عقب افتاد و تا ماه رمضان ادامه پیدا کرد.

این کارگردان سینما با اشاره به این که راه اندازی سامانه اطلاعاتی خانه سینمای ربطی به توزیع بسته های معیشتی ندارد، عنوان کرد: برخی افراد همه موضوعات ناقص را به هم ربط می دهند و در قالب نامه به یک مرجع تقلید تحویل می دهند، به نظر من این کار درست نبود.

وی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو با اشاره به این که برخی با انتشار اطلاعات غلط و دروغ حاشیه می سازند، توضیح داد: بحران کرونا همه افراد را در جهان با شغل های گوناگون درگیر کرده است و در این شرایط ما باید بتوانیم با تعامل و گفت و گو موضوعات مختلف را رفع کنیم و پیش برویم.

همایون اسعدیان خاطر نشان کرد: کسانی که حاشیه می سازند و تعامل نمی کنند، نه تنها کاری را پیش نبرده اند بلکه به بحران دامن می زدند.

وی با اشاره به این که ما قبلا با سه نشریه سینمایی طرف بودیم، تصریح کرد: در حال حاضر ما با ده ها سایت و کانال سینمایی رو به رو هستیم که از افراد و دفاتر مختلف خط می گیرند و سینما را آشفته می کنند.

رییس هیات مدیره خانه سینما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که آیین نامه اکرانی که قبل از شیوع ویروس کرونا نوشته شده است در این دوران قابل اجرا نیست، اظهار داشت: در حال حاضر برخی از سینماداران از بازگشایی سالن های سینما نگران هستند و گمان می کنند که مردم از سینما دیگر استقبال نمی کنند.

وی افزود: در حال حاضر نیاز است تا به طور موقت شورای صنفی اکران تعلیق شود و گروهی زیر نظر ستاد کرونا با همکاری خانه سینما تشکیل شود.

همایون اسعدیان ادامه داد: ممکن است امروزه سطح فروش و تعداد فیلم های در حال حاضر اکران برای ما معنی دیگری داشته باشد.

وی تاکید داشت: ما در شرایط فعلی به شورای عالی و مشورتی اکران نیاز داریم تا بتواند ما را از بحران کرونا عبور دهند.

دسترسی سریع
سینما معیار