صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه‎ها از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

خواننده تیتراژ سریال دوردست ها اظهار داشت: بسیاری از خواننده های تیتراژ بدون قرارگیری در شاخص های همکاری حرفه ای به دلیل دوستی و داشتن روابط با آهنگساز یا تهیه کننده یک فیلم اقدام به فعالیت در تیتراژ می کنند.

برنامه ارغنون با موضوع بررسی مافیـای تیـتراژ، با حضور علیرضا وکیلی منش (خواننده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه علیرضا وکیلی منش با اشاره به حوزه مافیا در حوزه تیتراژ، گفت: موسیقی در یک فیلم به عنوان عنصر موثر حضور دارد و به همین دلیل باید با متن و حال و هوای فیلم در ارتباط مستقیم باشد.

وی با اشاره به عدم توجه برخی از کارگردان ها به موسیقی تیتراژ، اظهار داشت: عدم حضور کارگردان در پروسه ساخت و تولید موسیقی و آواز تیتراژ نشان می دهد که این بخش از فیلم به دست مافیای خاصی که در ارتباط با کارگردان کار نیست مدیریت شده است.

این خواننده ایرانی با اشاره به این که بسیاری از تیتراژهای امروزی ارتباط چندانی را با محتوای فیلم یا سریال ندارند، عنوان کرد: بسیاری از خواننده های تیتراژ بدون قرارگیری در شاخص های همکاری حرفه ای به دلیل دوستی و داشتن روابط با آهنگساز یا تهیه کننده یک فیلم اقدام به فعالیت در تیتراژ می کنند.

وی با اشاره به این که اکثر خواننده های تیتراژ در هنگام کار اطلاع دقیقی از محتوای فیلم نامه اثر سینمایی ندارند، عنوان کرد: در حال حاضر برخی از خوانندگان تازه کار موسیقی تیتراژ به دلایل متعدد با ارائه پول به تهیه کننده انتظار همکاری در پروژه های مختلف سینمایی یا تلویزیونی را دارند.

علیرضا وکیلی منش با اشاره به ارتباط میان محتوای یک فیلم یا شیوه خوانندگی تیتراژ، توضیح داد: شیوه خوانندگی یک فرد در مرحله اول باید با محتوای فیلم سازگاری داشته باشد، برای مثال یک اثر طنز جنس صدایی می خواهد که شاخصه های این نوع از محتوا را داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: درصد بسیار کمی از آهنگسازان تیتراژ در شرایط کنونی اصول حرفه ای کار خود را بر کسب درآمدهای بیشتر ترجیح می دهند.

این خواننده ایرانی با اشاره به همکاری خود با پروژه فیلم سینمایی «رسوایی 2»، توضیح داد: پخش صدای بنده در تیتراژ فیلم سینمایی رسوایی 2 بدون اجازه و رضایت بنده صورت گرفته بود.

فایل صوتی برنامه ارغنون از وبگاه رسمی شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، همچنین متذکر می شود که این برنامه هر پنجشنبه از ساعت 21 الی 22 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی نشر کتاب های موسیقی در ارغنون

  • جشن صدسالگی هنرستان موسیقی در ارغنون

  • جشن صدسالگی هنرستان عالی موسیقی برگزار می شود

  • بررسی جشن صدسالگی هنرستان موسیقی

  • موزه عملکردی مانند کوه یخ دارد

  • ارغنون از کارکردها و جایگاه موزه های موسیقی در ایران می گوید

  • بررسی خروجی آموزشگاه های موسیقی و آسیب شناسی آن

  • هنرجویان امروزی موسیقی تنبل شده اند

  • تحلیل جایگاه و کارکردهای موزه های موسیقی در ایران

  • موزه گردی باید به یک فرهنگ تبدیل شود