پرده آخر جمعه‌ها از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس انجمن صیانت از كودكان آنلاین گفت: بازی های رایانه ای به پرستار کودکان مبدل شده اند

رئیس انجمن صیانت از کودکان آنلاین اظهار داشت: موضوع بازی های رایانه ای و تاثیر آن بر مردم جامعه امروزه باید به عنوان یک بحران در مسائل اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.

1396/09/19
|
09:20

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تاثیر بازیهای رایانه ای بر اعتیاد رایانه ای، با حضور حمید صدیق میرزایی (پژوهشگر و مدرس دانشگاه و رئیس انجمن صیانت از کودکان آنلاین) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حمید صدیق میرزایی با اشاره به این که در حال حاضر بسیاری از امورات کشورهای مختلف بر مدار بازی های رایانه ای مشخص شده و می چرخد، گفت: در جامعه ی امروزی بازی ها دیگر سرگرمی نیستند، به طوری که یک بازی همواره دارای نکاتی از فرهنگ یک جامعه است.

وی با اشاره به عدم شناخت و باور مردم به تاثیرگذاری بازی های رایانه ای در کشور، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از والدین شناختی از بازی های رایانه ندارند، به طوری که همواره بازی رایانه ای را به عنوان یک سرگرمی در نظر گرفته و اجازه ی استفاده از آن را به فرزندان خود می دهند.

رئیس انجمن صیانت از کودکان آنلاین همچنین در ادامه تاکید کرد: شایسته است که پیش از مصرف یک پدیده شناختی کامل و کافی در خصوص آن پدیده به دست آورده و بر اساس شناخت به عمل آمده دست به مصرف بزنیم.

وی با بیان در خصوص میزان تاثیر و نفوذ بازی های رایانه در ذهن کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: بازی های رایانه ای امروزه به پرستارهایی مبدل شده اند که از کودکان و نوجوانان جامعه نگه داری می کنند.

حمید صدیق میرزایی با بیان این که مردم امروزی هیجان و اشتیاق بسزایی را به استفاده از بازی های رایانه ای دارند، تاکید کرد: موضوع بازی های رایانه ای و تاثیر آن بر مردم جامعه امروزه باید به عنوان یک بحران در مسائل اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.

وی میرزایی با اشاره به ارزش بیش از اندازه ی زمان و وقت در جوامع امروزی، توضیح داد: متاسفانه امروزه بسیاری از مردم موضوع وقت و زمان را به عنوان بی ارزش ترین پدیده ی زندگی خود به شمار می آورند، به طوری که ساعت های زیادی از عمر خود را صرف کارهایی می کنند که از تاثیر و هدف آن بی اطلاع هستند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
پرده آخر