پرده آخر جمعه‌ها از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان كرد: جلسات مجلس به صورت آنلاین برگزار می شود

اسدالله عباسی بیان کرد: طراحی برگزاری نشست های آنلاین مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است تا نمایندگان در هر کجای کشور که حضور دارند، با در اختیار داشتن نرم افزار، با دیگر همکاران ارتباط بگیرند و رئیس جلسه نیز نشست را مدیریت می کند.

1398/12/27
|
14:19

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص برگزاری آنلاین جلسات مجلس شورای اسلامی با اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

اسدالله عباسی در آغاز ضمن اشاره به مخالفت ستاد ملی مبارزه با کرونا با تشکیل جلسات علنی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شرایط به حالت عادی بازگردد مجلس نیز مانند سایر دستگاه ها جلسات خود را برگزار خواهد کرد اما اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، باید به هر حال جلسات را تشکیل دهیم که یکی از راه ها برگزار آنلاین جلسات است.

وی بیان کرد: زیرساخت های برگزاری آنلاین جلسات مجلس شورای اسلامی از قبل فراهم بوده است و پیش از این سامانه ای به نام مجلسی یار وجود داشت که همکاران می توانستند از طریق ارتباط گرفتن با مرکز فناوری مجلس فعالیت های خود را انجام دهند اما به این شکل که بتوانیم جلسات را به صورت دو سویه برگزار کنیم، فراهم نبوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو با اشاره به هماهنگی هایی که متخصصین و کارشناسان مرکز فناوری مجلس با وزارت ارتباطات دارند، اظهار کرد: طراحی برگزاری نشست های آنلاین مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است تا نمایندگان در هر کجای کشور حضور دارند، با در اختیار داشتن نرم افزار، با دیگر همکاران ارتباط بگیرند و رئیس جلسه نیز نشست را مدیریت می کند و این کار همانند همان جلسات واقعی و فیزیکی است. از این طریق امکان طرح پیشنهاد، مخالفت و اخطار و تذکر وجود دارد.

وی اضافه کرد: مقدمات این کار فراهم شده است و به صورت آزمایشی در هیئت رئیسه بررسی و مورد تائید و تصویب قرار گرفت اما برای اینکه عیب و نقصی وجود نداشته باشد و برای نخستین بار در مجالس جهان چنین اتفاقی در حال رخ دادن است، باید کار کارشناسی بیشتری صورت بگیرد.

دسترسی سریع
پرده آخر