پرده آخر جمعه‌ها از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

كارشناس حوزه نمایش خانگی: بیشترین مصرف اینترنت در ایام کرونا ناشی از تماشای فیلم و سریال بود

سعید رجبی فروتن بیان کرد: کرونا سبب شد که مصرف اینترنت دو تا سه برابر افزایش پیدا کند و این افزایش مصرف بیشتر ناشی از تماشای فیلم و سریال بود.

1399/02/07
|
09:01

یک کارشناس حوزه نمایش خانگی در برنامه سینمایی «سینما معیار »رادیو گفت‌وگو گفت:کرونا علی‌رغم همه محدودیت‌هایی که ایجاد کرده یک فرصت استثنایی برای همه استارت اپ‌ها و تجارت الکترونیک ما از جمله سرویس‌های VOD فراهم آورده است.

وی افزود: در یکی دو ماه گذشته فرصت خوبی فراهم شد تا مردم با پلت‌فرم‌های آنلاین فیلم و سریال بیش از گذشته آشنا شوند؛ مصرف اینترنت نیز دو تا سه برابر افزایش یافت.

رجبی ادامه داد: بسیاری از مصرف اینترنت در یکی دو ماه گذشته ناشی از تماشای فیلم و سریال بوده که کاربران فعال اگر تا پیش از این در هفته یا در ماه تعداد محدودی فیلم می‌دیدند اکنون با ضریبی ده برابری توانستند اوقات فراغت خود را با تماشای فیلم و سریال پر کنند.

او اظهار اشت: در همین زمینه اتفاق جالبی رخ داد و آن اینکه برای اولین بار تقاضا برای خرید دستگاه اندروید باکس یعنی وسیله‌ای که این امکان را می‌دهد که محتواهای آنلاین را در تلویزیون‌های هوشمند به اتفاق خانواده ببینیم رقم خورد به طوری که موجودی انبار بسیاری از شرکت‌ها در این زمینه تخلیه شد و اکنون سفارشات خودشان را برای هفته‌های بعد پاسخگو هستند.

این کارشناس حوزه نمایش خانگی گفت: سرویس‌های استریم ما توانستند تعداد کاربران خودشان را در این دوره زمانی به چندین برابر افرایش دهند. به نظرم تسهیلات خوبی که وزیر ارتباطات ارائه داد و از سرویس‌های آنلاین خواست تا تماشای محتوای کودک و نوجوان را برای بچه‌ها و خانواده‌ها رایگان کنند، کمک کرد تا خانواده‌های ما با ظرفیتی به نام سرویس‌های استریم آشنا شوند و اکنون خیلی از اعضای این سرویس‌ها همان بچه‌هایی هستند که در آن یک هفته می‌توانستند محصولات را رایگان ببینند. آنها اکنون مشتری دائم این سرویس‌ها شدند و توانستند اتفاق خوبی را رقم بزنند.

رجبی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: کار خوب دیگری که در این فرصت رخ داد این بود که سرعت بارگذاری عناوین ایرانی به خصوص فیلم‌های سینمایی در یکی دو ماه گذشته با جهش غیرمترقبه‌ای روبه‌رو شد به طوری که حدود 30 عنوان فیلم سینمایی که اکران را پشت سرگذاشته بودند در این فاصله زمانی اکران شدند.

وی افزود: بنیاد سینمایی فارابی توانست حدود 30 عنوان از فیلم‌هایی را که در آرشیو داشت و مربوط به گروه سینمایی کودک و نوجوان بود یا فیلم‌هایی که کمتر دیده شده بود را برای اولین‌بار در سرویس‌های موجود آپلود کند و مردم را با عناوین کمتر دیده شده‌تری از سینمای ایران آشنا کند.

این کارشناس حوزه نمایش خانگی معتقد است: توسعه این برنامه‌ها و فعالیت‌ها مستلزم ایجاد یکسری زیرساخت‌های قانونی، حقوقی و اجرایی است که می‌تواند ضریب نفوذ سرویس‌های آنلاین ما را بیش از گذشته کند.

دسترسی سریع
پرده آخر