پرده آخر جمعه‌ها از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: چشم انداز شبکه شاد نامعلوم است

زاهدی اظهار داشت: بسیار مهم است که آینده و چشم انداز شبکه شاد مشخص شود و ما بدانیم که این شبکه در آخر به کجا می رسد.

1399/02/07
|
12:01

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی پیام رسان شاد و بررسی ابهامات و چالش ها، در ارتباط تلفنی با دکتر محمدمهدی زاهدی (رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمدمهدی زاهدی در ارتباط تلفنی با شبکه رادیویی گفت و گو با اشاره به این که آموزش و پرورش و آموزش عالی باید بتوانند به بهترین شکل ممکن از فضای مجازی استفاده کنند، گفت: برای استفاده و بهره گیری از فضای مجازی ما به برنامه ریزی های دقیق و درست نیاز داریم.

وی با تقدیر از زحمات معلمان آموزش و پرورش اظهار داشت: بسیاری از معلمان کشور بلافاصله پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور خودجوش در پیام رسان های مختلف حضور پیدا کردند و امور آموزشی را پیگیری کردند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به این که وزارت آموزش و پرورش در تاسیس شبکه شاد عملکردی عجولانه داشت، عنوان کرد: مشخص نیست که در شبکه شاد از کدام استانداردهای فنی و آموزشی استفاده کرده اند.

وی در ادامه تاکید داشت: آیا امنیت داده ها در شبکه شاد در وضعیت مطلوبی قرار دارد و می توان آن را تضمین کرد؟

محمدمهدی زاهدی با اشاره به مشکلات اجرایی شبکه شاد، توضیح داد: آیا همه مردم ایران توانایی داشتن گوشی یا تبلت هوشمند را دارند؟

وی افزود: ما حاشیه نشین های زیادی داریم که در فقر و محرومیت زندگی می کنند و توانایی استفاده از شبکه شاد را ندارند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به فعالیت پیام رسان های داخلی، اظهار داشت: بهتر بود که شبکه شاد از ظرفیت پیام رسان های داخلی کمک می گرفت.

وی با اشاره به چشم انداز نامعلوم شبکه شاد، افزود: بسیار مهم است که آینده و چشم انداز شبکه شاد مشخص شود و ما بدانیم که این شبکه در آخر به کجا می رسد.

محمدمهدی زاهدی اضافه کرد: آموزش و پرورش چرا اجبار می کند که همه باید عضو این سامانه شوند و کلاس های درس به پایان برسند.

دسترسی سریع
پرده آخر