پرده آخر جمعه‌ها از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

معصومی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: 55 نمایش با موضوع «شهید سلیمانی» به جشنواره تئاتر فجر آمدند

عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اظهار داشت: مدیران جشنواره تئاتر فجر به کیفیت آثار حاضر بخش «سرباز انقلاب» حساسیت و دقت بسیار زیادی نشان می‌دهند.

1399/11/04
|
13:52
|

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر، در ارتباط تلفنی با توحید معصومی (عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

توحید معصومی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما در بخش «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر حدود 50 اثر را با موضوع شهید سردار سلیمانی مورد ارزیابی قرار دادیم.

وی افزود: در سی و نهمین دوره از جشنواره تئاتر فجر 12 اثر با موضوع سردار سلیمانی در بخش مسابقه‌ای سرباز انقلاب به رقابت می‌پردازند.

عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ادامه داد: نمایش‌های مختلف برای داوری و شرکت در مسابقه از طریق مجازی – ویدئو – مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این که تئاتر در گونه‌های مختلف باید به طور حضوری و زنده اجرا شود، عنوان کرد: در این دوره از جشنواره تمام آثار به طور زنده به روی صحنه می‌روند.

توحید معصومی اضافه کرد: به عقیده من، مرحله‌ی بازبینی آثار باید زنده و حضوری برگزار شود.

وی با اشاره به این که بخش «سرباز انقلاب» امسال به طور ویژه در جشنواره فجر گنجانده شده است، توضیح داد: فعالان تئاتر در یک سالِ گذشته با خلاقیت و پشتکار متن‌ها و نمایش‌های متعددی را با موضوع شهید سردار سلیمانی تولید کرده‌اند.

این فعال تئاتر افزود: مدیران جشنواره تئاتر فجر به کیفیت آثار حاضر بخش «سرباز انقلاب» حساسیت و دقت بسیار زیادی نشان می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: در حال حاضر تئاتر خیابانی از سمت مردم با استقبال مواجه می‌شود.

توحید معصومی اضافه کرد: متاسفانه تئاتر به طور معمول در سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی جایگاه مشخص و مستمر ندارد.

وی با اشاره به این تئاتر کشور در حالت کلی با کاستی‌های متعددی همراه است، توضیح داد: ما در بسیاری از مواقع سعی می‌کنیم با برگزاری جشنواره‌های مختلف کاستی‌های تئاتر را جبران کنیم، در حالی که ما باید در بدو امر تئاتر را از ریشه و بن‌مایه مورد تقویت قرار دهیم.

عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر افزود: در حال حاضر جشنواره‌های تئاتر به موتور محرکه گروه‌های مختلف تئاتری مبدل شده‌اند.

دسترسی سریع
پرده آخر