آوای قانون چهارشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

همراه ما باشید؛ بررسی قانون چک در ایران

برنامه آوای قانون، پنجم اسفندماه با حضور کارشناسان به بررسی" قانون چک در ایران" می‌پردازد.

1399/12/05
|
10:26
|

به گزارش رادیو گفت و گو، آوای قانون با هدف ارتقاء آگاهی حقوقی مخاطبان و تقویت رعایت قانون و قانون گرایی با تأکید بر الزامات کلان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روی آنتن می‌رود.

این برنامه با هدف ارتقاء دانش عمومی در حوزه مسائل حقوقی سه شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها تقدیم مخاطبان می‌شود.

یکی از نیازهای امروز در مبادلات تجاری، خرید نسیه و مدت‏ دار است. در این فرایند فرد با اتکا به درآمدهای آینده اقدام به تأمین‏ نیازهای امروز می‏کند. در کشور ما چک اصلی‌ترین ابزار معامله‌ای است که چنین کارکردی را برای فعالان اقتصادی ایجاد می‏کند. طبق آمارهای رسمی کشور، حجم زیادی از تراکنش‌های مالی از طریق چک انجام می‌شود؛ که نشان‌دهنده اهمیت بالای چک به‌عنوان سهل‌الوصول‌ترین و ارزان‌ترین ابزار معامله مدت‌دار در نظام اقتصادی کشور است.

ضرورت کارآمد سازی چک و بهره‏مندی از مزایای منحصر به ‌فرد آن در مبادلات اقتصادی، اصلاح و بازنگری هفت‏ باره قانون چک در مقاطع زمانی مختلف را در پی داشته است. با این‌وجود، اما به دلیل عدم اتخاذ رویکرد متناسب با کارکرد حقیقی و فعلی چک در اصلاح قانون مذکور تا پیش از سال 1397، مشکلات عدیده‏ای برای فعالین اقتصادی به وجود آمده بود.در واقع، اصلاحیه قانون چک آنقدر مترقی است که بسیاری از اقتصاددانان، فعالان نظام بانکی و کارشناسان مسائل اقتصادی، آن را به عنوان یک جهش در اصلاح نظام بانکی می‌دانند.

برنامه آوای قانون، پنجم اسفندماه به بررسی " قانون چک در ایران" می‌پردازد و ساعت 11:00 به صورت زنده و بر روی موج اف‌.ام‌ و ردیف 103/5 مگاهرتز پخش می‌شود. دکتر پیام ایرانی(حقوقدان و استاد دانشگاه) به صورت تلفنی مهمان این برنامه است.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
آوای قانون