آوای قانون چهارشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

همراه ما باشید؛ حقوق خانواده با تاکید بر مهریه و حضانت فرزند

برنامه آوای قانون، دوازدهم اسفندماه با حضور کارشناسان به بررسی" حقوق خانواده با تاکید بر مهریه و حضانت فرزند" می‌پردازد.

1399/12/12
|
09:42
|

به گزارش رادیو گفت و گو، آوای قانون با هدف ارتقاء آگاهی حقوقی مخاطبان و تقویت رعایت قانون و قانون گرایی با تأکید بر الزامات کلان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روی آنتن می‌رود.

این برنامه با هدف ارتقاء دانش عمومی در حوزه مسائل حقوقی سه‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها تقدیم مخاطبان می‌شود.

قانون حمایت خانواده بعد از فراز و نشیب های زیادی در سال 1391 به تصویب مجلس رسید. از جمله قوانینی که در ارتباط با زن وضع شده است ماده 22 است که در مورد وصول مهریه است که تاحدودی برای آن سقف تعیین شده است. به این صورت که اگر مهریه زن تا 110 سکه بهار آزادی یا معادل آن باشد وصول آن با توجه به ماده 2 قانون محکومیت های مالی است ولی اگر بیش از این باشد وصول آن مشروط به ملائت زوج است که زن باید آن را اثبات کند تا بتواند مهریه خود را به طور کامل بدست آورد.

کودکان را می‌توان ساده ترین، بی آلایش‌ترین و بی‌ دفاع‌ترین افراد جامعه دانست که برای رشد و نمو به توجه و مراقبت‌های افرادی در چارچوب خانواده نیازمند هستند. رشد عقلی و شخصیتی هر کودکی در پناه محل امنی به نام خانواده شکل می‌گیرد که کودک می‌تواند در سایه آن احساس خوشبختی داشته باشد. از آنجایی که کودکان بی دفاع‌ترین افراد جامعه هستند، قانون برای آن‌ها موادی را در قالب شرایط حضانت فرزند در نظر گرفته است. این مسئله تا جایی اهمیت داشته است که در مواد 47-40 قانون حمایت از خانواده و 1168-1179 قانون مدنی نیز به آن پرداخته شده است.

برنامه آوای قانون، دوازدهم اسفندماه به بررسی" حقوق خانواده با تاکید بر مهریه و حضانت فرزند" می‌پردازد و ساعت 11:00 به صورت زنده و بر روی موج اف‌. ام‌ و ردیف 103/5 مگاهرتز پخش می‌شود.

دکتر فردین ارژنگی (قاضی و رئیس شعبه 30 دادگاه تجدید نظر خانواده استان تهران) به صورت تلفنی مهمان این برنامه است.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
آوای قانون