هشتگ گفت‌وگو یك‌شنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

هشتگ گفت‌وگو

دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی مطرح كرد : هیئت های مذهبی حامی انقلاب اسلامی در فضای مجازی

دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی مطرح کرد : هیئت های مذهبی در تهران ، 25 هزار سایت و گروه تلگرامی در جهت تسری فرهنگ اسلام ایجاد کرده اند تا با تفکر مذهبی خود انقلاب را در فضای مجازی بیمه کنند.

1396/11/17
|
09:15
|

برنامه " هشتگ گفت و گو " رادیو گفت و گو با موضوع ظرفیت‌های فضای مجازی در معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی با حضور دکتر کیهانیان ، مدرس دانشگاه، کارشناس علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی روانه آنتن شد.

در ابتدای برنامه کیهانیان عنوان کرد: انقلاب در مسیر خود حرکت می کند اما هنوز به سر منزل مقصود نرسیده است . انتهای این مسیر به تدبیر امام راحل ایجاد یک انقلاب اسلامی جهانی است.

وی اظهار کرد : مقام معظم رهبری برای نیل به این هدف 5 مرحله اعم از انقلاب اسلامی ، نظام اسلامی ، دولت اسلامی ، کشور اسلامی ، تمدن اسلامی را تبیین کرده اند که به معنای ایجاد نظام مقدس جمهوری اسلامی واقعی است که همه مردم منتفع شوند و به دنیا تسری یابد.

دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی ادامه داد : انقلاب اسلامی در سال 57 به منصه ظهور رسید ، نظام جمهوری اسلامی در سال 58 با آری گفتن 2/98 درصد از ملت ایران تثبیت شد و اکنون اقتدار باید با دولت اسلامی شکل بگیرد اما به زعم مقام معظم رهبری با گذشت نزدیک به 40سال از انقلاب،هنوز دولت اسلامی تشکیل نشده است.

کیهانیان به تشریح عملکرد جمیت حامیان انقلاب اسلامی پرداخت و گفت : قاعدتا نفوذها و موریانه ها اجازه تشکیل دولت اسلامی را نخواهند داد ، از این رو ما در فضای مجازی سه هدف اساسی را دنبال می کنیم.

وی افزود : نخست اینکه آرمان های انقلاب بر مبنای وصیت نامه امام راحل ، منویات رهبری و به طور کلی دیدگاه های نابی که موسسین انقلاب دنبال می کردند در فضای مجازی گفته شود و تسری پیدا کند . دوم اینکه فرهنگ پاسخگویی مسئولان در حوزه های محلی ، ملی و کشوری احیا شود و در نهایت مطالبه گری مردم را افزایش دهیم که این مورد اتفاق نمی افتد مگر اینکه وضعیت موجود را به وضعیت بهینه نزدیک کنیم.

مدرس دانشگاه و کارشناس علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بهترین نوع ارتباط با مردم را از طریق فضای مجازی دانست و اظهار کرد: اگر نتواستیم فضای جدید ایجاد کنیم باید از فضای موجود استفاده کنیم.با وجود اینکه فضای مجازی مخل آسایش است بایداز این تهدید به عنوان فرصت استفاده کرد.

کیهانیان خاطر نشان کرد : در تهران 25 هزار هیئت مذهبی که به عزاداری برای امام حسین و حضرت عباس مشغولند ، 25 هزار سایت تشکیل داده اند و گروه و شبکه تلگرامی در جهت تسری فرهنگ اسلام به صورت مردمی ایجاد کرده اند تا با تفکر مذهبی خود انقلاب را در فضای مجازی بیمه کنند.

دسترسی سریع
هشتگ گفت‌وگو