ترنج دوشنبه ها از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

«ترنج» موضوع کودک و رسانه را بررسی می‌کند

برنامه ترنج، بیست و هفتم مرداد با حضور کارشناسان خانواده و فضای مجازی به بررسی موضوع کودک و رسانه می پردازد.

1399/05/27
|
07:50
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، با هدف طرح ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و بررسی چالش های دنیای مدرن امروز این شبکه رادیویی برنامه‌ای را با عنوان ترنج تقدیم مخاطبان می‌نماید.

ترنج که یکی از مهم‌ترین اهداف آن این است که در تعامل با کارشناسان حوزه فرهنگ، به نتایج قابل قبولی در زمینه چالش‌های پیش روی این موضوعات دست یابد، قصد دارد تا بیست و هفتم مرداد با بررسی موضوع کودک و رسانه مخاطبان را همراهی می کند.

از مهم‌ترین مباحث مربوط به سواد رسانه‌ای و نقش والدین در آن مورد توجه قرار می‌گیرد می‌توان به عدم استفاده از ابزارهای رسانه‌ای مختلف توسط والدین در مقابل کودکان اشاره کرد. والدین باید هنگام استفاده از ابزارهای رسانه‌ای مختلف توجه کافی را داشته باشند تا فرزندان خود را با محتوای نامناسب آشنا نکنند.

زمان‌بندی برای دسترسی کودکان به رسانه و محتوای منتشر شده در آن از دیگر وظایف والدین محسوب می‌شود و در کنار آن وظایف دیگری از جمله ارائه توضیحات کافی در مورد محتوای متناسب با گروه سنی کودکان، توجه به شرایط، نظارت، تماشای دسته‌جمعی و آشنایی کودکان با انواع مختلف رسانه‌ها نیز مهم تلقی می‌شود.

مهندس مجید قنبری(مدرس دانشگاه و پژوهشگر سواد رسانه ای)، خانم دکتر فاطمه منتظری(مدرس دانشگاه در حوزه تکنولوژی آموزشی، مشاور خانواده در حوزه فضای مجازی)، علی زارعان(مدیر سابق گروه کودک و نوجوان شبکه1، 2 و 5 ، مشاور معاون صداوسیما در حوزه فضای مجازی و رسانه های نوین)از مهمانان امروزاین برنامه هستند.

گفتنی است برنامه ترنج دوشنبه ها ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه و به صورت زنده روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلکیشین های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
ترنج