صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

مهندس معصومه صفایی اظهار داشت: تعرفه مجوزهای شکار برای افراد داخلی بسیاری کم تر از نرخ هایی است که سازمان محیط زیست از اتباع خارجی دریافت می کنند.

برنامه مناظره با موضوع چرایی صدور پروانه شکار در فصل زاد و ولد حیات وحش از سوی سازمان محیط زیست، با حضور مهندس معصومه صفایی (کارشناس شکار و صید سازمان محیط زیست) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهندس معصومه صفایی با اشاره به فصل زاد و ولد حیات وحش در ایران، گفت: فصل زاد و ولد در سرزمین ایران به دلیل تنوع اقلیمی از شمال تا جنوب کشور در محدوده ای چهارماهه صورت می گیرد.

وی با بیان این که فصل زاد و ولد در مناطق مختلف ایران متفاوت است، عنوان کرد: اوایل اسفند تا پایان اردیبهشت هر سال فصل زاد و ولد حیات وحش در ایران است.

کارشناس شکار و صید سازمان محیط زیست با اشاره به مناطق سردسیر کشور، اظهار داشت: مجوزهای شکار در مناطق سردسیر کشور به محض اتمام زاد و ولد گونه های مختلف حیوانی و تا دو ماه آینده صادر می شوند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: زمان زایمان گونه های متنوع جانداران در مناطق گرم سر و سردسیر کشور بر اساس معیارهای علمی مشخص می شوند.

مهندس معصومه صفایی با اشاره به این که زایمان تمامی جانداران حیات وحش تا اوایل خردادماه به صورت کامل انجام می شوند، تاکید داشت: تمامی مجوزهای شکار در سازمان محیط زیست زمانی قابل بهره برداری هستند که فصل زایمان به صورت کامل تمام شده باشند.

وی در خصوص صدور پروانه های شکار برای اتباع خارجی، توضیح داد: پروانه های شکار سازمان محیط زیست محدود به اتباع خارجی نیست.

کارشناس شکار و صید سازمان محیط زیست با بیان این که اتباع داخلی و خارجی به صورت همزمان پروانه های شکار خود را دریافت می کنند، اظهار داشت: تعرفه مجوزهای شکار برای اتباع داخلی بسیاری کم تر از تعرفه هایی است که سازمان محیط زیست از اتباع خارجی دریافت می کنند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر حدود 20 درصد از پروانه های شکار محدود فقط در اختیار جوامع محلی کشور قرار می گیرند.

مهندس معصومه صفایی افزود: جوامع محلی ساکن در مناطق زیست محیطی مختلف می توانند با پرداخت هزینه ای حدود 900 هزار تومان مجوز شکار محدود به منطقه خود را از سازمان محیط زیست دریافت کنند.

فایل صوتی برنامه مناظره از وبگاه رسمی شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، همچنین این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تشدید تحریم های دارویی تا دو سال آینده/ سازمان غذا و دارو آینده نگری کند

  • اختلاف قیمت دارو؛ انگیزه اصلی متقلبان برای صادرات دارو

  • آشفتگی داروخانه ها با بخش نامه های روزانه سازمان غذا و دارو

  • افزایش فهرست اقلام کمبود دارویی نسبت به سال گذشته

  • وضعیت بازار دارو، شرکت‌های دارو سازی و قاچاق دارو در کشور پس از خروج آمریکا از برجام

  • کاهش 50 درصدی مشارکت مردم با استانی شدن انتخابات مجلس

  • همگرایی ملی و توانمندی احزاب از مزایای استانی شدن انتخابات

  • بی توجهی به نظام حزبی؛ مانعی برای استانی شدن انتخابات مجلس

  • دولت هنوز لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه نکرده است

  • بایدها و نبایدهای تصویب یک فوریت قانون استانی شدن انتخابات مجلس