مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رئیس اتحادیه لوازم خانگی انتقادكرد: کاهش 50 درصدی تولید لوازم خانگی در سال حمایت از تولید داخل!

طحان پور گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی تولید داخل 50 درصد کاهش یافته است. حاشیه سود لوازم خانگی بسیار پایین و حدود 2 تا 3 درصد بود اما سازمان امور مالیاتی این را نمی پذیرفت.

1397/07/03
|
16:01
|

برنامه " مناظره اقتصادی" با موضوع بررسی موارد اصلاحی قانون مالیات بر ارزش افزوده، راهکارها و ایرادات و با حضور محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به تعریفی از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: همانطور که مالیات در دنیا یک موضوع پذیرفته شده است، مالیات بر ارزش افزوده نیز، یک قانون است و همه ما باید تابع آن باشیم و به آن عمل کنیم.

وی در ادامه این مطلب افزود: اما این موضوع نارضایتی بسیاری از تولیدکنندگان، بنکداران، خرده فروشان و مصرف کنندگان را رقم زده و برای سازمان امور مالیاتی دردسر ساز شده است. در سیستم مالیاتی از چهارگروه مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود و همه از این موضوع معترض اند.

طحان پور متذکر شد: یک قانون موقتی مصوب شد که سالی یک درصد این مالیات را افزایش دهند و این برای سازمان امور مالیاتی خوشایند بود. البته سازمان امور مالیاتی هیچ ریالی از این مالیات ها را برای خود هزینه نمی کند بلکه برای عمران و آبادانی کشور هزینه می شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در ادامه برنامه مناظره اقتصادی از رادیو گفت و گو تصریح کرد: مردم انتظار دارند در کنار مالیاتی که پرداخت می کنند رفاه و خدمات هم ببینند که متاسفانه این برای مردم ایران ملموس نیست. در این شرایط فرار مالیاتی هم وجود دارد و اداره مالیاتی ابزاری ندارد که به صورت شفاف این موضوع را پیگیری کند.

طحان پور همچنین گفت: تا زمانی که شفافیت واقعی ایجاد نشود این مشکلات هنوز پابرجاست. سازمان امور مالیاتی به مودی اطمینان ندارد و در مواردی هم کارشناس مالیاتی هزینه های مودی را نمی پذیرد.

وی تصریح کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی تولید داخل 50 درصد کاهش یافته است. حاشیه سود لوازم خانگی بسیار پایین و حدود 2 تا 3 درصد بود اما سازمان امور مالیاتی این را نمی پذیرفت. یکی از مشکلات ما صندوق های فروش است باید بدانیم که این صندوق دو طرفه است. اتحادیه لوازم خانگی اولین صنفی بود که برای نصب صندوق های فروش اعلام آمادگی کرد. زیرا به خاطر حاشیه سود پایین بیش از 30 درصد آنها معاف مالیاتی می شدند. اما خود سازمان نپذیرفت و همکاران ما مجبور به جمع آوری آن شدند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پایان برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو تاکید کرد: اگر شفاف سازی شود و به سیستم مالیاتی وصل شود مشکلات حل خواهد شد.

دسترسی سریع
مناظره