صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

فرزانیان گفت: شرکت تعاونی نوشت افزار از سال 1360 تشکیل شد اما در سالهای اخیر کارایی خود را از دست داده است. در این شرایط لازم است شرکتهای تعاونی مجدداً فعال شده و به موضوع پتروشیمی ها ورود کنند.

برنامه "مناظره اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی میزان اقبال عمومی از نوشت افزارهای داخلی و چرایی سایه سنگین نوشت افزارهای خارجی بر آنها و با حضور موسی فرزانیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار روانه آنتن شد.
فرزانیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: متاسفانه برخی مسئولان رقم های بسیار بالایی از گردش مالی فروش لوازم التحریر در کشور اعلام کردند که هیچ صحت و سقمی ندارد.
وی با اشاره به مهم ترین مشکلات تولیدکنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر در کشور افزود: تأمین مواد اولیه، ثبت سفارش کالا، ثبت آماری بانک مرکزی و مشکلات مربوط به خرید مواد اولیه از پتروشیمی ها از جمله معضلات تولید کنندگان این حوزه است که باید مدیریت شود.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار اظهار کرد: نوشت افزار کالای اساسی نیست اما جزو کالاهای ضروری محسوب می شود و تقریباً همه مردم به آن نیاز دارند. بنابراین مسئولان مربوطه باید برنامه ریزی و مدیریت صحیحی را انجام دهند.
فرزانیان همچنین یادآورشد: شرکت تعاونی نوشت افزار از سال 1360 تشکیل شده و در سال های اخیر کارایی خود را از دست داده است. در این شرایط لازم است که شرکت های تعاونی مجدداً فعال شده و به موضوع پتروشیمی ها ورود کنند.
وی ادامه داد: سهامدار شرکت تعاونی اعضای صنف هستند به همین خاطر اگر حمایت های لازم انجام شود بخش عمده ای از مشکلات حل خواهد شد.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار در ادامه برنامه مناظره اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو مطرح کرد: یکی از مشکلات اساسی حمایت های مقطعی و شعاری از تولیدکنندگان است. درصورتیکه تولید کنندگان به حمایت های عملی از سوی دولتمردان نیاز دارند.
فرزانیان در پایان برنامه مناظره اجتماعی رادیو گفت و گو ابراز داشت: در صنف ما هنوز قیمت ها به جز مداد به آن حدی که باید، افزایش نیافته است.

مرتبط با این خبر

  • نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در ایران 20 درصد است

  • طرح خرید خدمات آموزشی موجب گسترش خشونت در مدارس می شود

  • مناظره علمی طرح خرید خدمات آموزشی را بررسی می نماید

  • واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی با قانون اساسی منافات دارد

  • واکاوی معمای بیکاری فارغ التحصیلان در مناظره اقتصادی

  • شهرداری نگاه درآمدزایی به حوزه فرهنگ و ورزش را کنار بگذارد

  • انتقادها به تجاری سازی و برون سپاری فضاهای ورزشی

  • طرح خرید خدمات آموزشی؛ خطری که آموزش وپرورش را تهدیدمی کند

  • اما و اگرها درباره اجرای طرح خرید خدمات آموزشی در مدارس

  • کاهش چشمگیر قاچاق پوشاک و لوازم خانگی در سال 97