مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس: بازار سرمایه در کشور شناخته نشده است

انارکی محمدی گفت: باید نقدینگی موجود در کشور را به سمت بورس هدایت کرد چراکه بازار سرمایه یک بازار شفاف و سودده است.

1397/09/01
|
13:36
|

احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص هدایت نقدینگی به سمت بورس، اظهار کرد: بازار سرمایه برخلاف سایر بازارها اعم از طلا، ارز و سکه مزایای زیادی را برای اقتصاد کشور دارد.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه نقش بسیار موثری در کاهش تورم دارد، افزود: می توان نقدینگی موجود در کشور را به سمت این بازار هدایت کرد چراکه بورس یک بازار شفاف و سودده است.

انارکی ادامه داد: قطعا کمیسیون اقتصادی حمایت های لازم را در خصوص فعالیت بیشتر بورس در کشور به کار می گیرد اما اگر نیازی به ابزار و حمایت های قانونی وجود دارد باید سازمان بورس به صورت لایحه ای از دولت این موضوع را به مجلس ارائه کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات ما در کشور اجرایی نشدن قوانین است و در بعضی موارد هم نظارت های مجلس ضعیف بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرایطی در کشور به وجود آمده که موجب ناشناخته ماندن بازار سرمایه شده است، بیان کرد: زمانی که در کشور بازار دلالی و سوداگری در حوزه ارز، طلا، سکه و مسکن داریم طبیعتا افراد به سمت این بازارها جذب می شوند.

دسترسی سریع
مناظره