صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

جعفری گفت: باید ظرفیت تخصصی سازمان میراث فرهنگی را با قدرت اجرایی و تصمیم گیری و تاثیرگذاری شهرداری را در کنار هم ببینیم تا در نهایت شهر و شهروندان از این مسئله منفعت ببرند.

برنامه "مناظره " رادیو گفت و گو پیرامون موضوع واگذاری اماکن تاریخی به شهرداری ها و در ارتباط تلفنی با مهندس یاسر جعفری معاون فنی طرح های زیباسازی شهرداری تهران به روی آنتن رفت.

جعفری در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: ما در سال های اخیر در کنار سازمان میراث فرهنگی تجربیات خوبی داشتیم که به نتایجی رسیدیم.

وی در ادامه این مطلب افزود: یکی از نتایج به دست آمده این بود که شهرداری به دلیل مسائل فنی نباید به تنهایی وارد این موضوع شود و سازمان میراث فرهنگی هم به دلیل تعداد زیاد ابنیه های تاریخی و مسائل مالی به تنهایی قادر به نگهداری از اماکن تاریخی نیست.

معاون فنی و طرح های زیباسازی شهرداری تهران خاطرنشان ساخت: سازمان میراث فرهنگی در شهر تهران به ویژه در بافت ها و ابنیه های تاریخی در سال های گذشته مشکل داشته و از طرفی سرعت تخریب این ابنیه و بافت های تاریخی بسیار بالاست. لذا اگر برنامه ریزی به موقع و سرعتی در این زمینه صورت نگیرد مطمئنا بسیاری از این سرمایه ها را از دست خواهیم داد.

جعفری مطرح کرد: به نظر می رسد نگهداری اماکن تاریخی توسط سازمان میراث فرهنگی و یا شهرداری به تنهایی تقسیم بندی درستی نیست.

وی همچنین در ادامه این مناظره گفت: شهردار جدید تهران در زمانی رئیس دانشگاه میراث فرهنگی بوده و مدارج و مدارک وی با این موضوع کاملا مرتبط است و بیشترین آشنایی و نزدیکی را با حوزه میراث فرهنگی دارد. بنابراین موضوع میراثی و ابنیه تاریخی در برنامه های آتی شهرداری تهران مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

معاون فنی و طرح های زیباسازی شهرداری تهران بیان داشت: شهرداری باید برای نیازهای فرهنگی و اجتماعی و اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی بکند به همین خاطر در شناسایی نیازهای شهر نسبت به بقیه ارگان ها جلوتر است و در موضوع احیا می تواند کاربری هایی را تعریف نماید.

جعفری ادامه داد: در سال های اخیر مدیریت جدید شهری به این نتیجه رسیده که بافت های تاریخی سرمایه های شهری محسوب می شوند و باید به سمت حفاظت از آن رفت.

معاون فنی و طرح های زیباسازی شهرداری تهران در پایان برنامه اظهار کرد: باید ظرفیت تخصصی سازمان میراث فرهنگی را با قدرت اجرایی و تصمیم گیری و تاثیرگذاری شهرداری را در کنار هم ببینیم تا در نهایت شهر و شهروندان از این مسئله منفعت ببرند.

مرتبط با این خبر

  • دانشگاه تولید محور در جذب اعتماد خیرین موفق تر است

  • دولت بدون کمک خیرین قادر به تامین نیازهای دانشجویان نیست

  • واکاوی نحوه اداره دانشگاههای مطرح کشور در مناظره علمی

  • کشاورزی باید اولویت آخر مصرف منابع آب باشد

  • قنوات متروکه بهترین سازه برای تغذیه آبخوان ها

  • نصف آب مصرفی فعلی برای نیاز کشور کافی است

  • حذف صفر؛ جنگ روانی در اقتصاد را آرام می کند

  • فرمانده اقتصادی کشور مشخص نیست !

  • جایگزینی اسکناس هزینه و بار روانی دارد

  • حذف صفر از پول ملی؛ سرگرمی پر هزینه ای برای مردم است