مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا: هر مجروح بازمانده تصادفات رانندگی حدود 250 میلیون تومان خسارت مالی دارد

سرهنگ تباشیر گفت: هر نفر مجروح بازمانده از تصادفات رانندگی حدود 250 میلیون تومان خسارت مالی بر جا می گذارد.

1398/08/04
|
10:30

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی سوانح رانندگی و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی آن، با حضور سرهنگ اسفندیار تباشیر (رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

سرهنگ تباشیر با اشاره به این که تصادفات را می توان از دو نگاه مادی و معنوی مورد بررسی قرار داد، گفت: در سوره مائده اشاره می شود که هر کس انسانی را به ناحق بکشد انگار تمامی انسان ها را کشته است و هر کس انسانی را از مرگ برهاند مانند این است که همه انسان ها را زنده نگه داشته است.

وی افزود: کشته شدن یک فرد در سوانح رانندگی هزینه های معنوی بی اندازه و بسیار زیادی را به جوامع مختلف تحمیل می کند.

رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا اضافه کرد: مدل های سرمایه انسانی و تمایل به پرداخت از جمله مهم ترین روش های اندازه گیری خسارت های مادی سوانح رانندگی هستند.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده در مجامع دانشگاهی ایران در سال 92 اعلام شده است که هر نفر فوتی در سوانح ترافیکی حدود 657 هزار دلار خسارت مادی بر جای می گذارد.

سرهنگ تباشیر تصریح کرد: میزان خسارت مادی سوانح رانندگی در سال های اخیر افزایش یافته است.

وی افزود: هر نفر مجروح بازمانده از تصادفات رانندگی حدود 250 میلیون تومان خسارت مالی برجا می گذارد.

رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا با اشاره به آمار تلفات تصادفات در سال 97، توضیح داد: در این سال حدود 17 هزار و 183 نفر در سوانح ترافیکی جان خود را در ایران از دست داده اند.

وی با اشاره به عوامل موثر در تصادفات جاده ای، توضیح داد: هر کدام از عوامل انسانی و جاده ای و خودرو در هنگام وقوع تصادف به هم افزایی می رسند.

دسترسی سریع
مناظره