مناظره شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رئیس دانشكده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی گفت: 9 درصد از تصادفات بر اساس بی احتیاطی عابر اتفاق می افتد

رئیس دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: مدل های سفر و استفاده از وسایل نقلیه باید به مدل های شناخته شده و استاندارد تغییر وضعیت دهند.

1396/04/28
|
09:30

برنامه "گفت و گوی اجتماعی"با موضوع " عابران زیر چرخ حادثه" ،با حضور سردار سید تیمور حسینی (رئیس دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سردار سید تیمور حسینی با اشاره به این که تصادف های میان عابر و وسیله ی نقلیه، گفت: بر اساس آمارها و گزارش های موجود حدود 9 درصد از تصادفات شهری و میان شهری به واسطه ی بی احتیاطی های عابر اتفاق می افتد، به طوری که در این حادثه ها عابر مقصر شناخته می شود.

وی همچنین در ادامه افزود: در حالت کلی سهم تقصیر عابر در وقوع تصادفات سهمی بسیار اندک و کم است.

رئیس دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی، با تاکید بر این که تصادفات راهنمایی و رانندگی یکی از جدی ترین موضوعات کشور است، اظهار داشت: اوج تصادفات شهری و جاده ای در ایران در سال های 85 و 86 بود، به طوری که در این فاصله ی زمانی میزان تلفات ناشی از تصادف به مرز 29 هزار نفر می رسید.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه امروزه و بعد از سال های 85 و 86 با همراهی تمامی مسئولان کشور هر سال شاهد کاهش نرخ تصادفات و تلفات ناشی از تصادف هستیم.

سردار سیدتیمور حسینی با اشاره به این که همواره متغیرهای مختلفی در وقوع یک تصادف دخالت دارند، عنوان کرد: راه، وسیله نقلیه و انسان از مهم ترین متغیرهای بروز تصادف هستند، در حالی که انسان در میان این عوامل نقشی بسیار پررنگ دارد، چراکه عملکرد انسان به گونه های مختلف در وقوع تصادف حائز اهمیت است.

وی در خصوص شیوه های سفر و استفاده از راه و وسیله ی نقلیه، توضیح داد: مدل های سفر و استفاده از وسایل نقلیه باید به مدل های شناخته شده و استاندارد تغییر وضعیت دهند.

رئیس دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی تصادافت راهنمایی و رانندگی با تاکید بر این یکی از نقاط ضعف تصادفات کشور عابرین پیاده هستند، گفت: عابرین پیاده همواره بخش مهمی از کاربران جدی در چرخه ی ترافیک کشور را تشکیل می دهند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
مناظره