صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه مناسبتی از ساعت ---- به مدت 60 دقیقه

مدرس حوزه و دانشگاه بابیان اینکه هیچ فرقی بین شیعه انگلیسی با داعش و تکفیری های اهل تسنن قلابی وجود ندارد گفت: آنها حتی ملکه الیزابت را به عنوان سادات و جزو اهل بیت (ع) می دانند.

برنامه "گفت و گوی روز" با موضوع بررسی جریان تشیع انگلیسی، ریشه ها و ابعاد شکل گیری آن به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) و با حضور حجت الاسلام محمد صادق فراهانی مدرس حوزه و دانشگاه و کارشناس علوم انسانی و جامعه شناسی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام فراهانی با بیان اینکه امام صادق (ع) بنیانگذار مذهب نیستند گفت: امام صادق (ع) در حقیقت در یک برهه تاریخی مجال پیدا کردند تا تشیع را به عنوان مذهب حق، تبیین کرده و شاگردان زیادی را در این مکتب تربیت نمایند؛ از این رو حضرت احیاکننده و تبیین کننده این تفکر (مذهب جعفری) شناخته می شوند.

وی در رابطه با پیدایش تشیع انگلیسی بیان کرد: از همان صدر اسلام رد پای منافقین در تفکرات و ایجاد انحراف وجود داشت، وقتی امویان موفق به اثبات مشروعیت حکومت خود نشدند عباسیان به نام اهل بیت (ع) حکومت تشکیل دادند و در حال حاضر نیز تاریخچه پیدایش تشیع انگلیسی را می توان در اسلام آمریکایی جست و جو کرد. کلیه فرق انحرافی به ویژه تصوف، بابیت، بهائیت و شیخیه بده و بستان های عجیبی و کارکردهای خاصی دارند.

مدرس حوزه و دانشگاه مطرح کرد: انگلستان به واسطه تسلط بر منابع انسانی و نفتی و استراتژیک در منطقه خاورمیانه از چندصد سال قبل وارد این منطقه شده و از سرهنگ ها و ژنرال های آنها گرفته تا اطلاعاتی ها ادعای تشیع و اسلام و خود را سید و عالِم معرفی کردند و از طریق ارتباط با کسانی که هنوز به بلوغ فکری و ایمانی نرسیده اند در دین انحراف ایجاد نموده اند.

این کارشناس علوم انسانی با اشاره به اینکه انگلستان به عنوان یک تفکر سیاسی و حاکمیتی در جهان در حال اثبات خود می باشد افزود: شاهد مثال آن، جایگزینی زبان انگلیسی به جای زبان لاتین (زبان علمی غرب) بود که در حال حاضر به زبان غالب کشورها تبدیل شده است.

حجت الاسلام فراهانی با اشاره به هراس نظام سلطه و انگلستان از نفوذ مرجعیت در بین شیعیان بیان کرد: همان زمان که میرزای شیرازی بزرگ، توتون و تنباکو را تحریم کرد و حتی پادشاه و درباریان هم قلیان را کنار گذاشتند انگلیسی ها متوجه قدرت تشیع در مرجعیت تشیع شدند و دقیقاً همان را نشانه گرفتند. از این روست که طی پنجاه سال اخیر از همین خانواده میرازی شیرازی بزرگ مرجعی می سازند که از نظر سواد فقهی و مسائل علمی بسیار ضعیف اما ظاهراً از نظر تعصب دینی و شعائر دینی (قمه زنی و عزاداری زیر سم اسب) خود را شیعه می داند.

وی با بیان اینکه هیچ فرقی بین شیعه انگلیسی با داعش و تکفیری های اهل تسنن قلابی وجود ندارد گفت: عملکرد تشیع انگلیسی، اسلام آمریکایی، داعش و گروه های تکفیری یکسان است و مسئله وحدت آفرین بین آنها اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و حمایت از اسرائیل، انگلستان و آمریکاست، آنها حتی ملکه الیزابت را به عنوان سادات و جزو اهل بیت (ع) می دانند.

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شبکه امام حسین (ع) متعلق به صادق شیرازی است گفت: این فرد زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران، که با خون شهدای گرانقدر آبیاری شده، صحبت هایی می کند تا امام (ره) و مقام معظم رهبری را زیر سوال ببرد و مردم آنها را به عنوان مرجع نپذیرند.

کارشناس علوم انسانی همچنین در رابطه با توهین و ناسزاگویی های علنی فرقه منحرف شیرازی به همسر پیامبر (ص) و صحابه ایشان گفت: افراطی گری از صدر اسلام در افراد منحرف وجود داشت. اینها با تمسک به ایات قرآن لعن، نفرین می کنند و مقدسات را مورد استهزاء قرار می دهند درحالیکه لعن به معنای دور بودن از رحمت الهی است و به معنای دشنام نیست و آیات قران و احادیث پیامبر (ص) به هیچ وجه خارج از ادب کسی را مورد هتاکی قرار نمی دهند و حتی هتک حرمت مسلمانان و کافران نیز حرام است.

حجت الاسلام فراهانی با اشاره به افراطی گری فرقه های ضاله در مباحث لعن گفت: از صدر اسلام تاکنون افراد افراط گر به سراغ مسائل اختلاف برانگیز رفته اند.

این کارشناس علوم انسانی با بیان اینکه لندن به عنوان مرکز فرق جهان شناخته می شود یادآور شد: همه فرقه های ادیان در لندن دفتر دارند و این یعنی انگلستان خواهان کنترل تمام مردم جهان با هر تفکری است. از طرفی مسیحیت را به عنوان بشارت مهربانی و صلح و از طرف دیگر تشیع را به عنوان فرقه بی رحم معرفی می کند. وابستگی این فرق ضاله به انگلستان کاملاً واضح است و هرجا که شاهد افراطی گری و خروج از تعادل در مباحث دینی هستیم از جمله اینکه انسانهای دیگر را بی ارزش و مال و ناموس دیگران را حلال بدانند، قطعاً انگلستان در آن دخیل است.

مرتبط با این خبر