صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه ها از ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رئیس‌جمهور باید برنامه‌ای برای اشتغال جوانان، جذب سرمایه‌گذاری و اعتماد بر توانمندی نیروهای کارآمد اخلی داشته باشد. البته باید از توانمندی و پتانسیل‌های خارج از مرزها نیز استفاده کنیم .

برنامه بهارستان با موضوع «تاثیرات حضور و مشارکت مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی» با حضور جمشید جعفرپور، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، روی آنتن شبکه رادیویی گفت‌و‌گو رفت.

وی در این برنامه درباره تاثیر حضور مردم در انتخابات گفت: یکی از شاخص‌های سرمایه اجتماعی یک جامعه، مشارکت مردم در امور است و انتخابات یکی از بارزترین نمونه‌های مشارکت است که در آن مردم نشان می‌دهند که آمده‌اند تاثیرگذار باشند و آینده خودشان را رقم بزنند. اعتمادی که مردم از این طریق نسبت به رژیم سیاسی حاکم ابراز می‌کنند، می‌تواند از منظر داخلی نشان‌دهنده قوام و استحکام یک نظام باشد و از دیدگاه ناظران بین‌المللی که میزان تعلق افراد جامعه را نسبت به حاکمیت و نظام نشان می‌دهد، بسیار حائز اهمیت است.

جعفرپور درباره اولویت‌های کاری رئیس‌جمهور افزود: اولویت‌ها از نیازها منشأ می‌گیرند و در شرایط موجود، مهم‌ترین مساله، اقتصادی است. مشکلات و همچنین تحریم‌ها، به‌گونه‌ای شرایط اقتصادی را رقم زده که رسیدگی به ابعاد اقتصاد مانند اشتغال و معیشت، در اولویت نخست قرار می‌گیرند. بنابراین رئیس‌جمهور باید برنامه‌ای برای اشتغال جوانان، جذب سرمایه‌گذاری و اعتماد بر توانمندی نیروهای کارآمد اخلی داشته باشد. البته باید از توانمندی و پتانسیل‌های خارج از مرزها نیز استفاده کنیم، ولی اساس کار رئیس‌جمهور باید بر استفاده از توان داخلی باشد.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تقویت جایگاه بین‌المللی کشور هم باید جزو اولویت‌ها قرار داشته باشد. ما در شرایط فعلی، با «برجام» به‌عنوان یک معاهده مواجه هستیم. استفاده از ظرفیت‌های برجام، جلوگیری از شیطنت‌ها و تخریب‌های دشمن و به‌ویژه آمریکا در اجرای «برجام» نیز می‌تواند جزو اولویت‌های رئیس‌جمهور باشد.

مرتبط با این خبر

  • معضل اشتغال را با لایحه بودجه نمیتوان رفع کرد

  • وضعیت بحرانی اشتغال جوانان؛ نتیجه فقدان دکترین توسعه مهارت

  • نیروهای کار ایرانی فاقد تخصص های ابتدایی هستند